Як вибрати лижі для дитини

Як вибрати гірські лижі для дитини – один з найбільш популярних запитань перед початком сезону. Спробуємо розкрити тему коротко і ясно.

Ми рекомендуємо брати дитину в гори з самих пелюшок, не чекаючи віку, коли її можна вперше пробувати ставити на лижі. Гірське повітря корисний і цілюще. Багато майбутніх гірськолижників в однорічному віці з задоволенням подорожують за спиною своїх батьків в спеціальному рюкзаку. До того ж, прищеплена з несвідомого віку любов до гір і гірськолижної атмосфері – запорука здоров’я організму на все життя.як вибрати дитячі лижіПідбір гірськолижного спорядження для дітей і підлітків (юніорів) з одного боку не представляє складнощів, з іншого боку дуже специфічний, оскільки додається фактор постійного і швидкого зростання організму. Світова практика показує, що дітей зазвичай ставлять на лижі у віці від 2.5-4 років, а дорослі критерії підбору гірськолижного спорядження починають застосовувати в 14-15 років, коли зростання організму перестає бути настільки стрімким. Мабуть, з цього правила можна виключити юніорів-спортсменів, які серйозно займаються гірськолижним спортом.

Види дитячих гірських лиж

Принципово варто розділити всі дитячі гірські лижі на дві категорії:

  • дитячі гірські лижі аматорські;
  • спортивні дитячі гірські лижі.

Лижі, призначені для профі, можуть серйозно ускладнити процес навчання дитини. Лижами для непрофесійних юних лижників, розробленими спеціально для початківців, істотно легше маніпулювати. Рокер у носці та п’яті допомагає малюкові робити короткі, швидкі повороти, навіть при слабкій техніці. Такі лижі не призначені для високих швидкостей і, як правило, вибираються по довжині близькою до рівня підборіддя.

Основні характеристики дитячих гірських лиж для початківців: м’які, вузькі в талії, сердечник композитний або з м’якої деревини, кеп-конструкція.

Цікаво: як правильно прати дитячий одяг

Виробники пропонують різні типи гірських лиж для дітей, але найбільш масовий клас – універсальні, призначені для доглянутих трас. Найчастіше гірські лижі для дітей купити можна вже в комплекті з кріпленнями, але, якщо є можливість вибору, віддайте перевагу кріпленням з платформою. Такі кріплення дозволяють легко і швидко перенастроювати дитячі лижі під будь-який розмір черевика. Також дитячі гірські лижі з такими кріпленнями буде легше продати, адже при однаковому зростанні розмір ноги у діток може істотно відрізнятися.

Твін тип – лижі з 2 рокерами, тобто задерті вгору з обох кінців, досить популярні серед підлітків. Їх форма дозволяє лижникові кататися задом наперед, а також без проблем завершувати викочування після стрибка. Така форма відома також як фрістайл лижі або паркові. Ці лижі призначені для просунутих дітей, які потребують професійні лижі, але не дотягують ще до дорослих моделей. Їх ростовки, як правило, в діапазоні 135-165 см.як вибрати дитячі лижі-1

Дитячі лижі для фрірайду – так, такі теж є. Це найбільш широкі лижі, розраховані на катання по глибокому снігу. Якщо ви плануєте кататися з дітьми виключно по підготовлених схилах, то краще купити трасові лижі. Сам по собі фрірайд вимагає експертних навичок, тому такі моделі, як правило, доступні в розмірі від 140 см.як вибрати дитячі лижі-2

Спортивні лижі – призначені для дітей, в першу чергу займаються в спортивних школах, а також для впевнено катаються дітей з хорошою фізичною підготовкою. Спортивні дитячі гірські лижі в корені відрізняються по конструкції від звичайних дитячих. По суті це дорослі моделі, адаптовані під дитячий вага і зріст, тому і цінник у них відповідний. Вони відрізняються більшою жорсткістю і вимагають поставленої техніки.як вибрати дитячі лижі-2

Як вибрати гірські лижі для дитини

Вибір дитячих гірських лиж (не для спорт-шкіл)

Дитячими вважаються лижі довгою 70-120 см, вище – уже підліткові.

Відразу хочеться сказати, не варто займатися переробкою лиж з бігових і старих дорослих. Потрібно відразу ставити дитину на сучасні карвінгові лижі. Це дасть можливість вчитися правильно кататися і освоювати сучасну техніку без подальшого перенавчання. При бажанні заощадити на дитячих лижах, що були у вжитку, але в хорошому стані легко – діти швидко виростають з них.

Цікаво: як навчити дитину жувати їжу

Що стосується технологій, то гірські лижі для дітей мають спрощену конструкцію, тому якщо це перші лижі вашої дитини, вибирати модель можна за принципом “подобається – не подобається”. Найголовніше при виборі гірських лиж для дитини підібрати правильну довжину снаряда. Зріст та вага лижника є важливими визначальними факторами у визначенні ростовки лиж.

Як показує практика, дитячі лижі повинні мати довжину, що відповідає рівню в діапазоні від грудей до носа дитини.як вибрати дитячі лижі-3

Виміряйте зріст і вагу вашої дитини.
Знайдіть зріст дитини в таблиці, наведеній нижче.
Зріст і вага вашої дитини може не збігтися з даними таблиці. Тоді, якщо дитина легка для свого зросту, вибирайте лижі коротші, і, навпаки, для дитини більш важкої потрібні лижі довше.

Вік, років Зріст, см Вага, кг Дожина лиж, см
 3-4  94-102  14-16  70-90
 5  110  18  90-100
 6  115  21  95-105
 7  120  23  100-110
 8  130  26  110-120
 9  135  29  115-125
 10  140  32  120-130
 11  150  36  130-140
 12 155  41  135-145
 13  160  46  140-150
 14  170  51  150-160

Причини купити дитячі гірські лижі коротші, ближче до рівня грудей:

– Якщо дитина вперше стає на лижі. Однак врахуйте, що діти досить швидко прогресують. Захоплюватися зовсім короткими лижами по груди ми не рекомендуємо, вони швидко стануть гальмом для прогресу.

  •  Якщо дитина дуже обережна або зовсім неспортивна.
  •  Короткі дитячі лижі варто купити дитині з вагою нижче середньої.
  •  Якщо ваша дитина вже вміє кататися і любить робити короткі, швидкі повороти, але не любить кататися на великих швидкостях.

Причини для покупки більш довгих дитячих лиж, ближче до рівня носа:

  • Довгі гірські лижі для дітей купити варто якщо ваша дитина воліє кататися плавними довгими дугами і на великих швидкостях.
  • Якщо юний лижник важить більше середнього значення для свого зростання.
  • Найпопулярніша причина вибору дитячих гірських лиж довших необхідного, спроба батьків заощадити і купити лижі дитині на виріст.

Як вибрати гірські лижі для підлітків

Більш дорослі діти відповідно діляться на дві категорії лижників – спортсмени і любителі. З підбором спортивних лиж, як не дивно, все набагато простіше. Поки дитина не бере участі в серйозних змаганнях, гірські лижі для нього купуються за рекомендацією тренера. Якщо ви самі керуєте навчанням свого юного лижника, то напевно вже і самі розумієте, що йому потрібно, однак нагадаємо:

  • для слалому ростовка лиж мінус 10см від зросту;
  • для гіганта плюс 10см до зросту.

Як було сказано вище, конструкція спортивних гірських лиж для дітей ідентична дорослим моделям, але з урахуванням меншого зросту і ваги дитини. У разі якщо ваш малюк подолав позначку на вагах в 60 кг, ми рекомендуємо придивитися до дорослих моделей.як вибрати дитячі лижі-4

Аматорські гірські лижі для підлітків пропонуються в більшому асортименті моделей – з’являються моделі для парку та free ski. Все юніорські неспортивні лижі, при ідентичною дорослим моделям геометрії, конструктивно простіше, так як розроблені під меншу вагу лижника. На етапі початкового навчання мінус 15-20 см від зростання, для катається дитини -10 см або в ріст.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *