М’яке відлучення дитини від грудей

Сьогодні рекомендується годувати груддю дитину мінімум до двох років. Це рекомендація ВООЗ, якої дотримуються всі консультанти по грудному вигодовуванню і більшість педіатрів.

Але що робити мамі, як відлучити дитину від грудей, адже вона чесно годую два роки, сподіваючись на те, що дитина до цього віку сама припинить смоктати, а малюк все ще занадто прив’язаний до грудей?
На жаль, поради, які в такій ситуації отримують мами від своїх близьких і подруг, застосовувати на практиці небезпечно. Мазати груди зеленкою або гірчицею, їхати, залишаючи малюка на тиждень-другий з бабусею – все це може завдати дитині серйозну психологічну травму.як відлучити дитину від грудей-1

Адже мама та її груди для малюка все ще є гарантами безпеки і надійності світу. Різке припинення грудного вигодовування може доставити також й мамі багато неприємностей – фізіологічного і психологічного характеру. А укупі з поширеною практикою перетягування грудей – і до необхідності хірургічного лікування.

Так що ж робити, як відлучити дитину від грудей?

Якщо у вас є можливість – зверніться до консультанта з грудного вигодовування. Він допоможе вам скласти індивідуальний графік м’якого завершення годування. При цьому будуть враховані особливості взаємин і потреб мами і дитини, стан грудей матері. Консультант дасть рекомендації як діяти на кожному етапі відлучення – як навчити дитину засипати і втішатися без грудей, що робити якщо дитина стає більш вимогливою та плаксивою, при необхідності навчить зціджувати груди щоб запобігти застою молока. І допоможе вам впоратися зі складнощами на будь-якому етапі завершення годування.

Читайте також: чому дитина зригує грудне молоко

Якщо ж у вас немає можливості звернутися до професіонала, спробуйте скласти графік самостійно. Розділіть період, який ви визначите на завершення годування груддю, на чотири частини, кожна з яких повинна тривати не менше тижня. Максимальний термін кожного етапу, як і його послідовність, можуть бути будь-якими.

  • На першому етапі приберіть всі прикладання, які не пов’язані зі сном. Цілком можливо, що до двох років це вже відбулося природним чином. Якщо ж ні, постарайтеся зробити ваше життя більш насиченим. Зустрічайтеся з друзями, більше гуляйте, придумуйте цікаві спільні заняття з дитиною – в цьому віці діти часто смокчуть протягом дня просто від нудьги.
  • На другому етапі постарайтеся відвернути дитину від прикладань після пробудження з денного сну. У цьому також допоможуть заздалегідь продумані цікаві події, приваблива для малюка їжа, пропозиція почитати нову книжку або зайнятися тим, що дитина дуже любить, але у вас часто не вистачає це часу. Якщо це не завадить малюкові заснути, попередьте його про майбутню приємну подію, коли будите вкладати на денний сон. Тоді при пробудженні залишиться тільки нагадати про це.
  • На третьому етапі вам належить навчити дитину засипати без грудей. Пам’ятайте, що без грудей – це не обов’язково без мами. Якщо є можливість, залучайте помічників, але ви цілком можете впоратися самостійно. У цьому віці вже майже всім дітям цікаво слухати казки, пісеньки, згадувати як пройшов день. Скористайтеся цим – після короткочасного прикладання спілкуйтеся в спокійній обстановці з малюком, лежачим в ліжечку, так, як йому подобається.

Можна зробити дитині легкий розслабляючий масаж, гладити по спинці. Звичайно, не з першого разу, але поступово дитина прийме правила гри та в якийсь момент обов’язково засне самостійно.як відлучити дитину від грудей-2

В останню чергу ви будете виключати, швидше за все, нічні і ранкові прикладання. До цього часу дитина вже звикне, що мама іноді (або майже завжди) відмовляється давати йому груди протягом дня. Тому відмова в нічний час вже не буде для нього стресом.

Крім того, після двох років діти досить свідомі. І з ними можна і потрібно обговорювати їх поведінку. Наприклад, можна домовитися, що під час нічних пробуджень замість грудей ви будете пропонувати йому воду або компот. Або промовляти прості слова про те, що вночі всі сплять, перераховуючи всіх знайомих і родичів, а потім додаючи що і малюк, і мама, і її груди теж вночі сплять. А вночі просто нагадувати про ваших домовленостях.

Цікаво: чого дитина гризе нігті

Починаючи відлучення, постарайтеся врахувати наступні фактори:

  • дитина повинна бути здоровою як мінімум місяць до початку відлучення;
  • чіткий режим дня і створення власних ритуалів укладання на сон швидше за все допоможуть вам більше, ніж будь-хто з рідних і близьких; краще не відлучати дитину в літній час;
  • дитина потребує вашої любові і турботі навіть якщо ви припиняєте годувати грудьми.

І пам’ятайте, що тільки мама і дитина знають, коли і як краще завершувати годування грудьми. А при будь-яких складнощах в цьому інтимному процесі ви можете звернутися до консультанта з грудного вигодовування.

Ось і все, тепер ви знаєте як відлучити дитину від грудей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *