Як відучити дитину від рук

Новонароджене немовля засинає тільки на руках у матусі?

Однорічний карапуз весь час проводить, тримаючись за вашу шию? Моментально прокидається і починає плакати, варто тільки випустити його з рук і покласти в ліжечко? На прогулянці дворічна дитина проситися на ручки і влаштовує істерику, якщо мама не може його взяти? Значить, і у вас назріло питання як відучити дитину від рук. Давайте сьогодні будемо вирішувати його разом!чому дитина проситься на ручки

Звикання до рук – в чому проблема

Дорогі матусі, напевно кожна з нас після народження дитини стикалася з проблемою нестачі вільних рук. «Мені б три, а ще краще – чотири руки і 36 годин у добі – ось тоді б я точно все встигла! І дитині достатньо часу приділити, і виспатися, і повбирати, і поїсти, і погуляти …

І навіть на чоловіка сил б вистачило! »- саме так думає якщо не кожна перша, то вже точно кожна друга новоспечена мати. Але це, звичайно, нездійсненні мрії. А сувора реальність така, що більшу частину часу навіть єдина пара рук нам не належить! Чому? Та тому що новонароджена дитина їсти, спати і гуляти воліє на руках у мами. І так до цього звикає, що по іншому час проводити відмовляється навідріз. Згодом звикання до рук стає серйозною проблемою: ненаглядне чадо росте, справ і турбот з ним тільки додається, а тягати його на руках стає все важче … чому дитина проситься на ручки-1

Ще гірше доводиться жінкам, які народжували з допомогою кесаревого розтину або мають протипоказання по здоров’ю через підвищення тиску, зору і тому подібних причин. Їм взагалі не можна піднімати більше 1-2 кілограмів! А всі ми знаємо, зазвичай дитина вже при народженні важить набагато важче. Тому вирішувати питання як відучити малюка від рук слід невідкладно!

Хто проти і чому?

Багато педіатрів та батьків вважають, що взагалі не слід відучувати дитини від рук до тих пір, поки їй самій не захочеться відірватися від маминої спідниці. Але, вибачте, дорогі мої, так міркувати можуть тільки ті, хто має можливість найняти няню або має під рукою купу бабусь, незаміжніх сестер, сусідок-пенсіонерок і інших добровільних помічників, які із задоволенням підтримають малюка на руках, поки ви займаєтеся своїми справами.

Звичайно, ніхто не сперечається, що після дев’яти місяців в утробі новонароджений малюк не мислить собі життя без тепла материнського тіла, без стуку її серця і її запаху, такого рідного і смачного … дитина проситися на ручки не просто так, вона хоче відчувати себе в повній безпеці поряд з мамою. Саме тому відучувати дитини від рук потрібно проводити дуже акуратно і поступово, щоб не зруйнувати і ущемити почуття довіри до навколишнього світу, яке формується у дитини в цей період. чому дитина проситься на ручки-2

Не дарма ж педіатри і психологи запевняють нас, що у батьків, які різко відучували дитини від рук, відмовляючись брати на руки, діти виростають нервовими і дратівливими. Тому ми з вами зараз будемо розглядати тільки найделікатніші і щадні методи відучити дитину від рук, і проводити їх в життя будемо дуже терпляче і поступово. Домовилися? Відмінно! Тоді приступимо.

Коли слід починати відучити дитину від рук?

Відповідь на це питання одне – практично в будь-якому віці, коли замість задоволення і радості контакту з малюком ви почали відчувати тяжкість, напругу, сильно втомлюватися і мріяти про невеликий перепочинок. Поки у вас є бажання брати на руки малюка, носитися з ним як з улюбленою лялькою – на здоров’я! Головне, вчасно дати йому зрозуміти, що світ не закінчується з кільцем маминих рук.

Тому ми з вами розглянемо три методики отучения дитини від рук – для новонароджених до 3 місяців, грудних немовлят від 3 до 6 місяців, і малюків від 6 місяців до року. Тому що, як ви переконаєтеся, прийоми тут працюють зовсім різні.

Як відучити дитину від рук в різному віці?

Найскладніше – відучити від рук місячну дитину. Тому що їй і так складно справлятися з випробуваннями, яким піддається її організм: недостатньо розвинена підшлункова залоза і шлунково-кишкового тракту не справляються з переварюванням їжі, виникають коліки, здуття живота, Термосистеми не забезпечує потрібну температуру і малюк легко мерзне або перегрівається.  чому дитина проситься на ручки-3

Поступово включаються органи чуття – зір дратує яскраве світло, слух – різкі і гучні звуки, нюх – незвичні запахи. Тому малюк почуває себе захищеним і спокійним тільки притулившись до маминого тіла, відчуваючи її тепло, чуючи її ласкавий голос.

І тут, щоб відучити дитину від рук, потрібно знайти компроміс, який однаково задовольнить вас і вашу дитину. Якщо здоров’я і обставини дозволяють вам піднімати і тримати малюка при собі, і питання тільки в тому, щоб звільнити руки, щоб займатися справами по дому, вам на допомогу прийдуть такі чудові пристосування, як слінги, рюкзаки-кенгурушки.

Що таке слінг?

Це міні-гамак з міцної тканини, який ви вішаєте через голову і плечі і розміщуєте так, як вам зручно – спереду, збоку, ззаду. Лежачи в цьому «гамаку», малюк отримує такий необхідний йому тілесний контакт з вами, при цьому не надто обмежуючи ваші можливості. Він може прекрасно виспатися в слінгу, поки ви займаєтеся домашньою роботою. На прогулянці слінги, рюкзаки просто незамінні: гуляючи з дитиною, по дорозі ви можете спокійно зайти в магазин, розрахуватися на касі, вигуляти собаку, тримаючи поводок і сумки вільними руками.

Рюкзак-кенгурушка відрізняється від слінгу лише тим, що має жорсткі вставки-каркаси, що дозволяють підтримувати голову і спинку дитини, а також зручні застібки-фіксатори.

Зараз на ринку товарів для новонароджених представлені найрізноманітніші види слінгів і кенгурушек. Але наша порада вам, дорогі матусі – вибирайте моделі, які дозволяють змінювати положення дитини навколо вашого тіла. І не морочитися з довгими багатошаровими обмотками, в яких малюк буде перегріватися: для відлучення малюка від рук шукайте легку і зручну модель, яка легко надівається, знімається, переміщається на бік або на спину.чому дитина проситься на ручки-4

Щоб відучити від рук грудничка постарше, місяці в чотири-п’ять, коли проблема коликів вже не настільки актуальна, малюк вже краще справляється з життєвими випробуваннями і починає сприймати навколишній світ, слід вдаватися до комбінованих методів. Використовуйте іграшки, брязкальця за якими він може спостерігати довго і з задоволенням, лежачи в ліжечку перед сном. Говорячи про прості іграх ми, перш за все, маємо на увазі таку нехитру, але гаряче улюблену діточками гру «де мама?».

В процесі гри мама закриває обличчя долонями або ховається за спинку ліжечка і запитує: «Де мама?» А потім, широко посміхаючись, відсмикує долоньки або визирає з-за спинки ліжечка, радісно вигукуючи: «А мама тут!» І лізе лоскотати-цілувати крихітку. І обидва, мама і малюк, радісно сміються. При всій своїй невигадливості, гра ця має дуже важливий психологічний аспект: вона вселяє малюкові впевненість, що навіть якщо мами не видно, вона все одно поруч! Тому є важливою умовою, що допомагає безболісно відучити грудничка від рук.

Отже, повторимо: Щоб відучити дитину від рук, періодично гладимо її ніжки-ручки, масажуємо, постійно розмовляємо і граємо з нею, щоб ввона, перебуваючи в ліжечку, відчував вашу присутність, відчував вас поруч – на перших порах постійно, потім все з великими інтервалами.

Щоб ефективно відучити від рук дитини від шести місяців до року, дайте їй простір для самовираження. Сидіть з ную на ліжечку або валяйтеся поруч на килимі, показуючи найрізноманітніші предмети навкола від м’ясорубки до ополоника. Дітлахи в цьому віці активно пізнають світ і з задоволенням використовують ложки в якості барабанних паличок, якщо ви покажете їм, як здорово стукати ними по столу. Звичайно, не варто давати малюкові тендітних і ріжучих предметів, якими можна поранитися.

Але ось мамина сумочка з безліччю блискучих застібок і кишеньок або татів насос від велосипеда цілком здатні зайняти дитину і змусити на деякий час забути про те, що мама знаходиться в іншому кінці кімнати або навіть на кухні. Звичайно, за умови, що вона буде постійно чути її голос. Тому співайте, розповідайте їй казки і просто описуєте все, що ви робите – спокійним радісним тоном, показуючи, що все відмінно, все добре, мама поруч …

Як відучити малюка від рук – резюмуємо

Ну і наостанок, давайте з вами запам’ятаємо загальні принципи, які слід дотримуватися всім батькам, які вирішили відучувати малюка від рук в будь-якому віці, хоч місячного малюка, хоч однорічного карапуза.чому дитина проситься на ручки-5

  • перш за все, створіть дитині комфортні умови. Причому не тільки в його ліжечку або манежі, а й в кімнаті, в якій він знаходиться. Ніяких різких запахів, звуків, в кімнаті має бути свіже, досить тепле повітря. На малюці повинна бути зручна досить тепла одежа типу комбінезончика, який не дозволяє замерзнути.
  • подбайте, щоб малюк був ситий, сухий і здоровий, інакше він буде кричати і вимагати вашої уваги. Повірте, хворе немовля відучити від рук вам не вдасться при всьому бажанні.
    відучувати дитини від рук треба поступово, спочатку постійно перебувайте поруч з ним, не розриваючи тілесний контакт. Але замість того, щоб постійно тримати його на руках, кладіть його поруч, собі під бочок, тримайте за ручки, гладьте, розмовляйте з ним і розважайте. І обов’язково кладіть малюка в ліжечко, як тільки він заснув. Прокинеться – знову візьміть на ручки, погодуйте.
  • якщо вам потрібно ненадовго відлучитися, створюйте «ефект присутності мами». Наші західні соратниці давно вже користуються спеціальними дитячими магнітофонами, на які записують свої голоси. Головне, щоб запис був досить довгим, щоб ви встигли повернутися, а дитина не встигла виявити пропажу і злякатися.
  • з найперших днів привчайте малюка до суспільства інших людей. Тоді тато, бабусі, дідусі, сусіди і подруги зможуть допомогти вам зайняти дитину і вселяти йому впевненість у безпеці
  • навколишнього світу, допоможуть розвинути довіру до людей, таке необхідне для його правильного психоемоційного розвитку. Для цього не пхайте дитини незнайомим людям і тіткам, від чого вона цілком очікувано розплачеться. А краще дайте мамі або подрузі свій халатик, який пахне вами – і нехай сидять тихенько поруч під час годування. Вони можуть гладити ручку малюка, що сидить у вас на руках. Потім в процесі гри ви можете передавати дитину з рук в руки, весело примовляючи при цьому. Віддавати – і забирати назад, і так далі … головне, щоб він засвоїв – люди навколо – це здорово! Всі вони готові з ним грати, люблять малюка і з ними безпечно! Тоді малюк вже не буде прагнути цілий день висіти на руках у мами, він захоче спілкуватися – а ви отримаєте бажану перепочинок! Удачі вам і терпіння, дорогі матусі!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *