Коли дитина починає бачити

Дитина починає бачити ще внутрішньоутробно, перебуваючи всередині маминого животика. Американські дослідники направляли промінь яскравого світла на живіт мами і заміряли реакцію дитини. Плід заплющував повіки, кривився, намагався відвернутися від джерела дратівного світла, яскраво демонструючи, що не бажає бачити цього.Коли дитина починає бачити-1Є така думка, що новонароджений – це білий аркуш паперу, який нічого не чує, і не бачить. Але це далеко не так.

У цій статті ви дізнаєтеся як і коли починає бачити новонароджений, що і з якої відстані бачить крихітка.

Чи бачить дитина після пологів?

Народжуючись, новонароджений потрапляє в дуже яскраве освітлення пологового залу. Перший вдих, медичні процедури, прохолодна температура повітря – все це є новим і незнайомим.

Дитина бачить з самого народження, і її погляд, навіть в перші хвилини і години після пологів здається дуже уважним.

Читайте також: дитина зригує після годування

Особливість зору новонародженого

Поява на світ пов’язано з серйозним потрясінням для маленької людини. Дбайлива природа захистила її від шоку споглядання величезного, незнайомого світу, дозволивши знайомитися з ним поступово:

 • Проходження по родових шляхах спричиняє тиск на головку малюка і в перші дні він бачить всі предмети трошки розмитими. Гарному зору заважають фізіологічні особливості після пологів: припухлі повіки і почервонілі оченята.
 • Декілька днів новонароджений прокидається лише на годування, але в ці моменти він уважно дивиться на обличчя своєї мами, немов намагаючись запам’ятати його до найдрібніших деталей. Такі хвилини дуже важливі для формування особливого зв’язку між матір’ю і малюком.
 • Уміння фокусувати погляд на певному предметі розвивається лише після 4 місяців. До цього часу погляд дитини залишається плаваючим. Малюк бачить предмети, але його погляд ковзає по предметам, повертаючись до тих, що викликали інтерес.
 • Незрілість зору і очних м’язів часто призводить до того, що очі косять. Деякі батьки цього сильно лякаються. Насправді, коли починає бачити новонароджена дитина, це цілком природно, за винятком випадків, при яких очі знаходяться в подібному положення тривалий час.
 • Добре розглянути предмети новонароджений може з відстані в 25 см. Так під час годування йому вдається уважно вивчити обличчя мами й добре запам’ятати його. У пам’яті немовляти швидко формується набір найрадісніших і цікавих образів. Їх відрізняє те, що всі вони пов’язані з позитивними моментами в житті малюка і мають властивість періодично повторюватися.
 • Новонароджений краще бачить у вертикальному положенні. Йому легше сфокусувати погляд і ненадовго затримати його на цікавому предметі.Коли дитина починає бачити

Важливо! Яскраве світло, що б’є в очі малюкові, дратує його, змушуючи постійно жмуритися. Для нього потрібно створити умови з приглушеним світлом на перші кілька тижнів після пологів.

На що любить дивитися дитина?

 • Малюк із задоволенням розглядає обличчя мами, воно асоціюється з лагідним голосом, ніжними дотиками, смачною їжею, комфортом. Вже до другого місяця новонароджений точно знає, як виглядає його мама.
 • Зміни в зовнішності близьких людей, такі як, нова зачіска, зміна кольору волосся, окуляри, можуть налякати дитину. Він може Вас не впізнати, і заплакати.
 • Діти люблять розглядати обличчя чоловіків. Вважається, що чоловіче обличчя більш виразне та чітке. Часто малюки з цікавістю дивляться на «незвичайну рослинність» татка – бороду і вуса.
 • У самому ранньому віці увагу малюка привертають чорно білі картинки, їх він може розглядати тривалий час, постійно відвертаючись і знову до них повертаючись.
 • Великі, яскраві предмети викликають підвищену увагу дитини. Вона може дивитися на них тривалий час.

Як привернути увагу дитини?

Налагодити контакт з новонародженим зовсім не важко. Новонародженому легше зосередити погляд на об’єкті або предметі, перебуваючи у вертикальному положенні. Простіше кажучи, в позі «стовпчиком».

Цікаво: як привчити дитину до пляшечки

Почніть тихо та ласкаво розмовляти з малюком перебуваючи у межі його зору, на відстані не більше 25 см. Це оптимальна відстань, на яку бачить новонароджена дитина.
Коли дитина починає бачити-2
Це цікаво! Новонароджений бачить не далі 25-30 см. Рівно на такій відстані розташовується малюк від мами під час годування грудьми.

Під час годування грудьми дитина і мама дивляться один на одного, знайомлячись і радіючи щасливим миттєвостям.

Батькам потрібно уважно дивитися за очками дитини. Коли очі малюка широко відкриті потрібно зловити погляд. Нагородою за терпіння буде щаслива, ні з чим незрівнянна усмішка маленького чоловічка.

Будьте уважні, не допускайте різких та гучних звуків, які можуть налякати дитину. Гучну музику треба використовувати акуратно та рідко.

Цікаво: дитина хропе у сні

В час вашої відсутності, з тренуванням зору малюка можуть допомогти яскраві іграшки, розташовані у ліжечку або колисці малюка. Закріплювати іграшку слід збоку ліжечка або на рівні ніжок дитини.

Не потрібно іграшки вішають прямо над головою новонародженого, це може спровокувати у нього відчуття постійної загрози, змушуючи його нервувати.

Знаючи, як бачить новонароджена дитина, ви завжди зможете оцінити його розвиток і вчасно помітити небезпечні сигнали, і звернутися за консультацією до відповідного фахівця.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *