Причини храпу у дитини

Хропіння уві сні може бути не тільки у дорослої людини, але і у дитини. Батьки повинні насторожитися, якщо їх малюк хропе вночі. За дитиною необхідно поспостерігати протягом декількох днів, якщо ж у нього хропіння постійне, то рекомендується звернутися до фахівця, який повинен встановити причину і повідомити, як з цією проблемою боротися.

Які можуть бути причини хропіння у дітей

Іноді хропіння у дитини може виникати ситуаційно, наприклад, при нежиті, коли ніс практично не дихає і малюк постійно шморгає носом або при поганій вологості повітря, де він знаходиться. В таких ситуаціях не потрібно турбуватися з цього приводу, через кілька днів носове дихання уві сні відновиться.
Але в інших ситуаціях батьки повинні звертати увагу на хропіння уві сні, тому що таке явище може свідчити про відхилення.

чому дитина хропить
В основному дитина хропе, коли їй 3-4 роки. Якщо хропіння малюкові приносить масу незручностей, таких як порушення сну, регулярне прокидання вночі, малюк весь час роздратований і вибагливий, то тоді потрібно неодмінно йти в клініку до фахівця.

Цікаво: як зробити дитині клізму

Є ймовірність того, що проблема викликана нежитю, коли забитий ніс і малюк шморгає, або це може бути через якісь травми, які надалі здатні негативно вплинути на здоров’я дитини.

Для того щоб усунути хропіння і ніс був не закладений, а також виключити інші хвороби, потрібно чітко знати справжні причини, чому хропе дитина.

Насамперед малюка необхідно правильно одягати. Оскільки у маленьких дітей терморегуляція ще толком не визначена до холоду або тепла, отже, лікарі рекомендують потроху загартовувати дитини.
Добре підійде привчання малюка з самого дитинства приймати контрастний душ або ходити босоніж (прогулянки можна здійснювати на садовій ділянці, біля ставка, на луках).

Якщо ніс забитий у дитини через нежить, то спершу необхідно зняти набряк слизової. Набряклість відбувається через сухість повітря або вірусну інфекцію. Щоб зволожити слизову оболонку, малюкові необхідно використовувати фізіологічний розчин або морську воду.

Коли дитина хрипить уві сні, при цьому у нього немає нежиті, то це може бути вродженою патологією:

  • вузькі носові проходи;
  • викривлена перегородка носа.

Якщо малюк вночі сопе носом і хропе, при цьому немає закладеності носа, то, можливо, це через ангіну.
Піднебіння набрякає та при цьому з’являється біль, ніс забитий і ковтати дуже неприємно. Якщо немовля хропе, це відбувається через поліпів, які утворюються всередині носа, то тут одними краплями не обійтися, оскільки нарости лікарі рекомендують видаляти. А потім ще деякий час перебувати під наглядом у лікаря, щоб запобігти повторному утворенню.

Методи лікування при сильному хропінні

Часто хропіння проявляється у літніх людей, вони міцно сплять, для них це нормальне явище. Тим більше це явище відбувається в глибокому сні, коли людина нічого не чує.
Більшість людей, що хропуть і не здогадуються, що вони це роблять. У малюків же цей прояв свідчить про якісь відхилення, з якими потрібно боротися.чому дитина хропить-1

Якщо у малюка ліжко буде сильна м’яке, це здатне вплинути на хропіння, і в подальшому воно може бути постійним. Цей момент не можна пропускати повз, оскільки немовля буде відчувати дискомфорт під час сну. Саме тому існують основні поради, при використанні яких цю проблему можна звести до мінімуму.

Для початку малюка необхідно привчати спати на боці. Безумовно, цілу ніч він не зможе перебувати на одній стороні, оскільки контролювати рухи тіла уві сні практично неможливо.

У кімнаті рекомендується постійно проводити прибирання, приміщення повинно регулярно провітрюватися, слід вологою ганчірочкою протирати пил. Такі дії допоможуть запобігти появі алергічної реакції.

Цікаво: як привчити дитину до горщика

Коли немовля храпить і у нього немає сопель, за ним необхідно спостерігати не тільки в нічний час, але також і влень.
Якщо малюк погано дихає уві сні і ніс закладений, то можна помітити, що він веде себе дратівливо, часто плаче. Діти, які хропуть, постійно відчувають почуття сонливості, млявості, малорухливі. Якщо така ситуація спостерігається тривалий час, то це може негативно позначитися на здоров’ї і розвитку немовляти в майбутньому.
Якщо малюк вночі хропе і сопе, то через зниження активності, у нього сповільнюються процеси працездатності залоз, які допомагають переробляти їжу, тим самим це призводить до накопичення зайвої ваги в організмі.

Хропіння часто супроводжується простудним захворюванням, наприклад нежиттю, коли ніс не дихає, після терапії цей прояв має зникнути. Якщо немовля хрипить під час сну без будь-яких причин, то в подальшому це негативно впливає на органи людини. Не варто батькам ігнорувати таке явище, необхідно відразу ж звертатися за допомогою до лікаря.

Попередження дитячого храпу

Щоб уникнути цього явища потрібно дотримуватися деяких профілактичних заходів. Саме основне правило – це регулярно зміцнювати імунну систему. Щоб підвищити рівень імунітету, потрібно малюкові постійно давати мінерали і вітаміни. Як вже говорилося раніше, загартовування дуже корисна процедура. Необхідно регулярно з немовлям виходити на свіже повітря, гуляти.

чому дитина хропить-2
Потрібно навчити малюка перед прийомом їжі в обов’язковому порядку мити руки. Потрібно його правильно одягати, щоб у нього не було перегріву або він не замерзав. У період холодів взуття повинна бути теплим і не промокати. Крім цього, перед тим як укладати крихітку спати, можна ніжки обтирати прохолодною та теплою водою, а в подальшому полоскати тільки в прохолодній воді, це дуже корисно, але все-таки контролюйте температуру води.

Цікаво:  який колір очей буде у дитини

Щоб захист організму нормально протистояв різним інфекціям і бактеріям, рекомендується правильно харчуватися і займатися фізкультурою.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *