В якому віці у дитини ріжуться зубки

Нарешті ви дочекалися того моменту, коли буля вашого будинку пролунав перший дитячий крик. Але час пролітає непомітно, і вже зовсім скоро вас почне цікавити питання, в якому віці ріжуться зубки?

Насправді зубки у дітей закладаються ще задовго до їх народження, відбувається це, приблизно, на дев’ятому тижні розвитку вагітності, саме в цей час формується і майбутній прикус малюка. Уже в цей період майбутні матусі повинні подбати про зубки своєї крихти і повністю забезпечити їх кальцієм, вживаючи в їжу продукти, які містять велику його кількість: сир, фрукти, овочі, морепродукти, рибу, молоко та інші молочні продукти.в якому віці у дитини ріжуться зуби

Також хорошим джерелом кальцію є яєчна шкаралупа, її можна подрібнити і додавати потроху в вживану, вагітною жінкою, їжу. Після цього, не залежно від того в якому віці прорізуються зубки у малюка – вони будуть здоровими і сильними.

Цікаво: як вибрати подушку дитині

В якому віці ріжуться зубки і перші симптоми їх появи.

Прорізування молочних зубів і подальша їх зміна на корінні є дуже важливим етапом у фізичному розвитку кожної дитини. Починаючи вже з шестимісячного віку, а буває і раніше, батьки повинні бути готовими до їх появи.

Перші симптоми прорізування зубів починають проявлятися набагато раніше їх появи. Відбувається це десь за три місяці до появи першого зуба. Процес їх прорізування суто індивідуальний, тому не можна сказати точно в якому віці прорізуються зубки у вашої крихти. Залежить він не тільки від успадкованих генетичних параметрів, а й від кліматичних умов, характеру харчування та інших факторів. Хоча, варто зауважити, що існують деякі усереднені дані, в якому віці у дитини починають різатися зубки.

Зуби Вік дитини, місяці
Нижні Верхні
Центральні різці 6-7 8-9
Бокові різці 12 10
Ікла 18-20
Перші моляри 12-15
Другі моляри 20-30

Не варто турбуватися якщо у вашого малюка, зубки почали різатися трохи раніше або пізніше, ніж вказано в таблиці, набагато більше уваги варто приділити послідовності їх появи. Порушений порядок може свідчити про наявність рахіту або будь-якого іншого захворювання, і в цьому випадку, вам варто обговорити цю проблему з вашим педіатром.

Незважаючи на те, в якому віці починають різатися зубки, одним з перших симптомів є рясна слинотеча. Слина, потрапляючи на підборіддя, дратує ніжну шкіру малюка, в результаті чого, можуть з’явитися прищики і почервоніння.в якому віці у дитини ріжуться зуби-1

Малюк, у якого прорізуються зуби, тягне до рота все, до чого тільки може дотягнутися.

Досить часто прорізування зубів супроводжується зміною характеру стільця, найчастіше він стає більш рідким.

Підвищення температури тіла, яка виникає в результаті запалення ясен, так само може говорити про те, що у вашого малюка ріжуться зубки. Однак, будьте уважні, адже підвищення температури тіла, може бути викликано і наявністю якого-небудь захворювання.

Через надлишок слини, у малюка може з’явитися кашель і легка нежить.

Ну і звичайно, незалежно від того, в якому віці ріжуться зубки, в цей період дитина стає більш примхливою, більше плаче і дратується, порушується також і її сон. Але варто зауважити, що може трапитися і так, що зубки у малюка виростуть безболісно, не приносячи, ні йому, ні вам ніяких турбот.

Цікаво: як вибрати самокат

В якому віці ріжуться зубки, і чим допомогти малюкові в цей час.

Як вже було сказано, в якому віці прорізуються зубки у вашого малюка, залежить від багатьох чинників. Ваше завдання – зробити цей процес максимально безболісним. Зараз, крихітці дуже потрібна ваша допомога, любов і ласка.в якому віці у дитини ріжуться зуби-2

Існує кілька способів, як допомогти дитині впоратися з неприємними відчуттями під час прорізування зубів:

  • Дайте дитині спеціальний прорізувач, який можна придбати наприклад ось тут.
  • Охолоджені прорізувачі здатні зменшити тиск на ясна малюка і трохи зменшити хворобливі відчуття;
  • Можна дати малюкові погризти холодне яблуко або шматочок морквини;
  • На сьогоднішній день існує багато різних препаратів у формі мазей і гелів, які мають заспокійливу і анестезуючу дію, прибираючи при цьому свербіж і полегшуючи біль. Але застосовувати такі засоби слід з великою обережністю і перш ніж придбати їх, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм педіатром. Оскільки такі засоби здатні провокувати у малюків алергічні реакції.

В якому віці ріжуться зубки – готовність батьків номер один.

В якому б віці не прорізувалися зубки, батьки повинні бути готові до цього. Про всяк випадок запасіться жарознижувальними засобами, в аптечці молодої мами вони будуть зовсім не зайвими, спеціальними прорізувачами і терпінням. І не забувайте, що ваша впевненість – ваша головна зброя. Упевнена мама зможе впоратися з будь-якою проблемою, і вже скоро, ця проблема стане одним з найприємніших і хвилюючих спогадів.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *