Як бути, коли дитина краде гроші

Коли дитина без дозволу бере гроші, це не сприймається як витівка чи баловство. Простіше пробачити малюкові, що він взяв у іншого іграшку, ніж те, що він взяв гроші. Прихильники жорстких заходів намагаються відразу припинити таку поведінку рішучими діями, але не завжди це найкраща тактика. Що робити, якщо дитина краде гроші.Якщо дитина краде гроші

Моє – твоє

В молодшому віці до 5-6 років діти слабо розмежовують своє – чуже, їм важко втриматися і не взяти те, за що, як вони бачать, дають і солодощі, і іграшки. Важливо спочатку визначати межі, що чуже чіпати не можна, це соромно.

Можна послатися на улюблених героїв малюка, які «не беруть чуже, особливо, гроші». Обов’язково варто поговорити, дізнатися, для чого йому потрібні гроші. Можливо, це не спонтанний порив, а бажання купити щось необхідне. Тоді ви будете знати, що важливо і потрібно для крихти. Тільки не варто відразу ж йти тп купувати річ – краще почекати деякий час. Інакше сформується неправильна зв’язок: я краду гроші, а мені купують все, що захочу. До того ж, довгоочікуваний подарунок принесе більше радості.

Цікаво: чому болить голова у дитини

Розповідь про те, як важко дорослим даються дорогоцінні папірці і монетки буде не зайвою. Краще відразу пояснити малюкові важливість грошей. Можна завести особисту скарбничку, поповнювати її разом з дитиною. Поставити мету накопичити на те, чого він бажає.

Причини крадіжок у старших дітей

Якщо гаманець взяла дитина постарше, тут ситуація складніша. Школяр вже усвідомлює різницю між своїм і чужим, а значить розуміє, що вчинив погано. Причини такої поведінки різні.

Недолік уваги

Дитина таким чином дає зрозуміти, що їй не вистачає спілкування з батьками, вона намагається привернути до себе увагу будь-яким чином. Особливо це помітно, якщо, після крадіжки, гроші не витрачаються або витрачаються на непотрібні речі, які потім роздаються іншим хлопцям у дворі.Якщо дитина краде гроші-1

У всіх є, а у мене – немає

Просунуті гаджети зараз купують дітям вже в дошкільному віці. Деякі батьки дотримуються думки, що знайомити дитину і довіряти їй дорогий телефон або планшет краще якомога пізніше. З одного боку, обмеження електронних розваг – це розумно, школяр буде більше проводити часу на вулиці або за більш корисними заняттями. Однак повна відсутність сучасного атрибута ускладнює життя маленькій людині, робить її ізгоєм в «просунутому» колективі.

Не рідкісні випадки, коли у батьків просто немає зайвих грошей на дорогу техніку. У таких ситуаціях важлива правильна розмова і пошук компромісу, можна домовитися купити товар «з рук», за нижчою ціною.

Цікаво: як виховувати дитину підлітка

Вимагання інших дітей або їх підкуп

Трапляється, що діти, частіше з неблагополучних сімей, відбирають гроші у інших хлопців, погрозами змушують приносити ще. Або вимагають гроші за право «бути в одній компанії» або «сидіти разом за партою» – бути в колективі.

Є менш виражена форма принципу «бути своїм» – покупка якихось атрибутів – фірмовий одяг, модні аксесуари. Найчастіше таке трапляється в компаніях дівчаток.

Можливо, дитина не може влитися в колектив і починає підкуповувати інших солодощами, чіпсами, подарунками, щоб її визнали, щоб бути в центрі уваги.

Неправильне розуміння що добре, а що погано

Хоча ідеї виховання однакові для всіх дітей, але випадково Ваше слово про те, як «шахраї відмінно живуть», фільми про щасливих шахраїв можуть підірвати загальну ідею, що красти не можна. Важливий і особистий приклад, не варто хвалитися про поцуплену з офісу дорогий ручку або пачку паперу.

Відсутність кишенькових грошей

Дітям шкільного віку важливо мати власні (нехай невеликі) кошти – це дає їм відчуття самостійності.

Що робити батькам, якщо дитина краде гроші – поради психолога

Якщо дитина викрита в крадіжці, варто, в першу чергу, спробувати поговорити з нею. Ні в якому разі не треба відразу звинувачувати, таврувати «злодієм» або «обманщиком» – нічого доброго з цього не вийде. Не варто проявляти агресію, краще постаратися з’ясувати, в чому причина такої дії.Якщо дитина краде гроші-2

А щоб уникнути повторення подібного краще дотримуватися кількох правил:

  • Не зберігати гроші на видному місці або там, де дитина знає, щоб не провокувати повторення інцидентів.
  • Не потрібно порівнювати її з «позитивними» дітьми.
  • Не варто нагадувати дитині її вчинок після того, як все вже обговорено – вона цілком усвідомлює, що вчинила погано. Нагадування спрацює лише в зворотню сторону: «я все одно вже крав, я поганий – значить, можна і ще раз». Тим більше, не варто розповідати про це оточуючим, в тому числі бабусям і дідусям. Навіть якщо це відбувається не в його присутності, малюк відчує атмосферу настороженості, буде сприймати себе, як ізгоя.

Давати на кишенькові витрати

Кращий метод зупинити таку поведінку – завести особисту скарбничку і видавати деяку суму щотижня. Так дитина зрозуміє, що її вважають самостійною і відповідальною. І нічого страшного, якщо спочатку вона буде відразу витрачати гроші на солодощі або іграшки. Важливо чітко обумовити, що кишенькові гроші видаються в певний час, а не коли захочеться.

Цікаво: що робити якщо дитина часто хворіє

Кишенькові гроші вчать дітей в майбутньому навичкам самоконтролю. Дитина сама вирішує, що вона хоче більше – з’їсти шоколадку або зберегти кошти і купити літак на радіокеруванні або придбати довгоочікуваний смартфон.

Головний пункт в спілкуванні зі своїм чадом – цікавитися його життям, ділитися переживаннями і проблемами, налагодити довірчий контакт, стати кращим другом для своєї дитини. Це досить важко, особливо в підлітковий вік, але важливо, щоб дитина відчувала підтримку батьків, готовність вислухати і допомогти.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *