Чи варто турбуватися через те, що малюк тре очі?

Більшість батьків помічають за своєю дитиною, що вона регулярно тре очі. Не потрібно думати що це ознака недуги, з якою необхідно бореться, і сіяти паніку. Для початку давайте розберемося, чому діти труть очі і чи варто звертатися до лікаря з цього приводу.чому дитина тре очі

Іноді діти труть свої очі для того щоб показати мамі що вони хочуть спасти. Діти маленького віку ще не можуть управляти своїми рухами, і тому на рівні підсвідомості починають терти очі, показуючи тим самим, що вони хочуть спати. Через це не слід сильно турбуватися. А почервоніння верхнього шару епідермісу біля очей всього лише наслідок циркуляція крові. Але слід враховувати, що якщо у дитини нігті досить довгі, то це негативно позначається на її шкірі. Бо через постійне дряпання можуть з’явитися ранки, які в свою чергу будуть довго гоїтися, а також можливе запалення. Щоб перешкодити цьому необхідно систематично підстригати нігті або придбати рукавички на руку. Якщо ж малюк чухає очі, перед тим як лягти спати, то це його метод показати мамі як він втомився і хоче подрімати. Не слід турбуватися через це.

Терти очі діти можуть і через алергію

Алергії – це надчутливість тієї чи іншої речовини, яка обумовлює у людини алергічну реакцію. Алергія є однією з причин, чому сверблять очі у дитини. У кожного організму індивідуальна непереносимість різних речовин. Наприклад, викликати алергію можуть: шерсть тварин, пилок, побутова хімія, пух, продукти харчування і так далі.

Крім того якщо ваша дитина тре очі через алергію то можуть, проявитися й інші симптоми: чхання, нудота, виділення з очей, нежить і так далі. Щоб симптоми алергії пройшли необхідно виключити алерген, який є речовиною, яка провокує розвиток у дитини алергічної реакції.

Цікаво: чому дитина чхає

Щоб повністю переконатися, що алергія це причина, по якій малюк тре очі необхідно проконсультуватися у педіатра, який обов’язково випише направлення на аналіз крові для дитини. І тільки тоді з великою точністю лікар зможе, підтвердить, чи є у вашої дитини алергія чи ні. Якщо діагноз підтверджений, то педіатр направить вас до алерголога.чому дитина тре очі-1

Кон’юнктивіт теж може стати причиною подразнення очей

Цілком може бути так, що дитина, яка періодично чухає очі хвора кон’юнктивітом.
Кон’юнктивіт – це запальне поліетіологічне захворювання слизової оболонки, що покриває внутрішню поверхню повік. Існує три типи даного ураження: вірусний, бактеріальний, алергічний.

  • Вірусний кон’юнктивіт – кон’юнктивіт, викликаний вірусами, що опинився всередині організму (герпес, ентеровірус, аденовірус) називається вірусним. У більшості випадків даний тип кон’юнктивіту розвивається спільно з іншими захворюваннями. При такому типі захворювання немає гнійних виділень з очей на відміну від бактеріального. Тому застосування антибіотиків може нашкодити, при цьому викликавши алергічну реакцію у дитини.
  • Бактеріальний кон’юнктивіт обумовлюється різними бактеріями (хламідії, стрептококи, стафілококи, і так далі), які потрапляють на слизову оболонку ока. Зараження може відбуватися після контакту з хворими людьми. Після чого бактерії активно розмножуються на оболонці ока, при цьому виникають рясні гнійні сльозовиділення. Даний кон’юнктивіт лікується антибіотиками у вигляді крему і крапель для очей.

Щоб діагноз був достовірно підтвердженим, потрібно звернутися до лікаря, який пропише повний курс лікування.

Цікаво: дитина погано їсть причини

Так що якщо у вас є якісь підозри щодо цього захворювання слід в першу чергу звернутися за допомогою до лікаря і ні в якому разі не займатися самолікуванням це може тільки ускладнити ситуацію або навіть позбавити зору.

Роздратування біля очей і носа також викликають зуби які прорізаються

Більшість батьків відзначають, що малюк чухає біля очей і носа, перед тим як прорізатиметься зуб.

Є й інші ознаки того, що незабаром прорізатиметься ще кілька зубків і ось деякі з них:

  • підвищена температура дитини;
  • підвищена збудливість;
  • примхливість;
  • малюк гризе і точить зубки;
  • втрата апетиту;
  • запалення ясен.

Попадання в очі засобів гігієни

Почервоніння і бажання постійно терти очі пов’язано з попаданням деяких речовин викликають запалення. Наприклад, після купання діти частенько чешуть очі, це виникає через піну або мило, які потрапили в порожнину ока. Це досить неприємно і іноді навіть болісно але не викликає серйозних ушкоджень.чому дитина тре очі-2

Попадання чужорідного предмету на оболонку ока також дратує її

Чужорідне речовина, потрапляючи в порожнину ока, дратує оболонку ока, при цьому викликаючи печіння і дискомфорт. А також з’являються почервоніння, надмірне сльозовиділення, припухлість м’яких тканин і так далі. Якщо у вашої дитини чужорідний предмет в області ока, то слід надати першу медичну допомогу.

Цікаво: часте кліпання очима у дитини

Уважно огляньте очі, піднімаючи верхню і опускаючи нижню повіки. За звичайних обставин таких маніпуляцій досить для того щоб витягти чужорідне тіло. Якщо ж не вдалося прибрати предмет, то не в якому разі не давайте дитині чесати очі, так як чужорідне тіло може залізти ще глибше, що може привести до серйозних проблем. В даному випадки бажано звернутися до лікаря за медичною допомогою.

На закінчення

Існують різні причини, за якими діти труть очі, в цій статті були перераховані багато з них. Так чи інакше, якщо у вас є припущення, що дитина чухає очі з будь-якої серйозної причини, то слід попрямувати до лікаря. Пройти окуліста, алерголога якщо є на те причини, і здати аналіз крові.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *