Чому дитина не зригує, що потрібно робити

Як викликати відрижку і допомогти випустити повітря?

В кінці годування покладіть малюка до себе на плече і потримайте його так до тих пір, поки вийдуть всі повітряні бульбашки і пузиречкі.
Зрідка буває, що повітря не виходить. Якщо дитина спокійна, то його там і немає. А якщо «вередує», то легенько надайте їй горизонтальне положення і знову підніміть на своє плече.
Під своєю вагою малюк буде постійно опускатися вниз, а ви його будете постійно піднімати вгору.

Цікаво: чому дитина гикає після їжі

Таким чином проводиться додатковий масаж животика і тільця крихти. Якщо Ви швидко втомлюєтесь, то переміщайте крихту з одного плеча на інше. А ще краще віддати дитину татові або комусь ще, показавши даний прийом.

Якщо дитина не зригує-1
Такий спосіб носіння немовляти звільняє його в значній мірі від зригування, газіков і коліків; тренує його вестибулярний апарат; виробляє масаж черевних і спинних м’язів, зміцнюючи їх.
Таким чином швидше вправляється пупкова грижа і зміцнюється хребет. Малюк раніше і впевненіше почне тримати голівку.
Якщо ви з ним ходите, а не сидите, то він дізнається багато нового навколо себе. Йому це і приємно, і цікаво!

Якщо вашій дитині часто докучають відрижки, газики і коліки, то такий стан їй може сподобатися і з часом вона сама буде із задоволенням «проситися» до вас на плече, щоб полегшити свій стан.
А ось чого не варто робити з немовлям після годування, так це – різких рухів. Після їжі надайте йому спокій.
Не треба трусить крихту, гратися з нею і не потрібно намагатися викликати щедру посмішку, щоб дитина з великим зітханням різко НЕ смикалася. Тим більше, що сміх у більш старших діток-немовлят може перейти в тривалу гикавку або істерику. Зупинити це часто буває важко, особливо перед сном, коли нервова система дитини виснажена.
Нехай їжа трохи засвоїться – сильно не качайте. Заколисування дуже корисні, але в усьому має бути міра. Не перестарайтеся.

Важливо відучити дитину від будь-яких заколисувань під час прогулянки, вірніше, не привчайте до них! Надалі ви цю порада безсумнівно оціните, особливо взимку, навіть якщо спочатку поставитеся до неї скептично.

Цікаво: чому у дитини сльозяться очі

Якщо виникла необхідність під час або відразу після годування терміново підмити дитинку чи переодягнути, то хоча б трохи потримайте її описаним вище способом, щоб викликати відрижку, а вже потім займіться необхідними діями, але акуратно.

Поради

Одяг та памперси не повинні щільно здавлювати тільце немовляти. Купуйте щоденні речі на пару розмірів більше, адже не тільки малюк швидко росте, але і натуральна білизна після двох-трьох прань в автоматі сильно «сідає».

Якщо дитина не зригує-2
Можна злегка підняти узголів’я матраца, на якому спить малюк.
Не слід постійно тримати малюка біля грудей. Так він ніколи не звільниться від повітря.
Навчіться відрізняти плач дитини голодного і ситого.

Тривога – потрібен лікар

Якщо ви сумлінно виконуєте всі рекомендації педіатра і патронажної сестри і вам не допомагають ніякі поради, не відкладайте візит до лікаря.
Ніколи не соромтеся просити допомогу, особливо коли мова йде про здоров’я самого маленького члена сім’ї. Врахуйте, що передбачити розвиток подій часто буває неможливо.
При найменшій підозрі на загрозу здоров’ю немовляти звертайтеся до фахівця! Адже іноді відрижки бувають патологічними.

Цікаво: дитина їсть багато солодкого

У даній статті мова шла тільки про зригуванні, але ніяк не про блювоту. При найменшій підозрі на блювоту негайно телефонуйте в швидку, викликайте лікаря терміново!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *