Що робити, якщо старший ревнує до новонародженого?

З народженням другої дитини у старшого виникає страх, що у нього відберуть найулюбленіше і дороге в житті – його маму. Так влаштовано дитячу свідомість: дитині складно зрозуміти, як це – мама все ще одна, а дітей тепер двоє. Через цей внутрішній конфлікт починається боротьба за мамину увагу, любов і турботу. Переживання старшої дитини можуть проявлятися по-різному: агресією по відношенню до новонародженого, демонстративним через непослух, очевидною ревнощами або заздрістю або погіршенням успішності в школі. Досвідчені психологи дають декілька порад, що робити з дитячими ревнощами і як її уникнути.старший ревнує до новонародженого

Світ старшої дитини кардинально змінюється з народженням молодшого. І як би ми не готували її заздалегідь до цієї події, день народження другої дитини – це початок складної смуги протиріч для першої. І тільки в наших силах зробити цей перехід більш м’яким і легким для неї, а відносини між своїми дітьми міцними і ніжними.

Цікаво: як вибрати дитячі ролики

Найголовніше – не лаяти старшу дитину і не кричати на неї. Подібна поведінка – це крик про допомогу, бажання достукатися до найулюбленіших в її житті людей – батьків. Що дійсно необхідно – дарувати дітям в рівній мірі свою любов і увагу, показувати їм, наскільки кожен для вас важливий, унікальний і неповторний. Потрібно буквально виписати гідності кожної своєї дитини і акцентувати на них увагу. Не просто помічати, а говорити про їх сильні сторони, хвалити за успіхи, позначати важливість їх цілей і захоплень.

Є сім простих речей, які потрібно пояснити дитині – ці правила допоможуть якщо не уникнути проявів дитячої ревнощів, то хоча б зробити їх мінімальними.

 «Мама любить мене як і раніше»

Перше і найголовніше – це приділяти якомога більше уваги, любові і турботи старшій дитині, особливо коли малюк ще досить малий і його спосіб життя дозволяє це робити. Можна мільйон разів говорити, як сильно ми любимо своїх дітей, але якщо дитина цього не відчуває, то вона ніколи нам не повірить. Тому з самого дня народження малюка старший повинен повірити в те, що мамина любов не змінилася і її не стало менше. Навпаки, розкажіть йому, як ви нудьгували без нього в пологовому будинку і як хочете його обійняти. А щоб зробити знайомство тепер уже двох своїх дітей приємніше, подаруйте первістку справжній подарунок від його молодшого братика або сестрички.старший ревнує до новонародженого-1

Парні відносини

Щаслива сім’я – це сім’я, в якій всі відносини вибудувані попарно. Це гармонія між мамою і старшою дитиною, між мамою і молодшою дитиною, між татом і кожним з дітей окремо, між самими дітьми і, звичайно, мамою і татом, адже саме вони є кістяком сім’ї. Тоді вся сім’я в цілому буде відчувати себе єдиним організмом, сильним і згуртованим.

Домогтися цього не так вже й складно. Наприклад, вибирати один або два дні на місяць, коли мама з донькою проводять цілий день разом в парку, спа або кіно, в той час як тато з сином захоплюються заняттями для хлопчиків. Так само і з читанням перед сном – це по-особливому теплі миті для дитини: почитали книжку, полежали разом в обнімку, трошки поговорили про минулий день і побажали один одному на добраніч.

Спільне планування вихідних

Важливо питати дитини, як би вона хотіла провести майбутні вихідні. Враховуйте інтереси кожного, але при цьому пам’ятайте, що сім’я – це не тільки вибудовування простору навколо дітей: мама і тато теж мають право на особисті захоплення, хобі та інтереси.старший ревнує до новонародженого-2

Допомога старшого в догляді за малюком

Припустимо, якщо він хоче потримати немовля на ручках, то можна посадити його на диван так, щоб це було безпечно для обох дітей. Безумовно, старша дитина може ненавмисно нашкодити молодшій, і проявляти обережність тут особливо важливо, але це повинно бути наше внутрішнє занепокоєння, а не зовнішнє, яким особливо легко відлякати дитини від маленького брата або сестри. Завдання батьків – попереджати ініціативу старшого і заздалегідь готувати подушку безпеки для приємного спілкування обох дітей.

Цікаво: вплив батьків на виховання дітей

 Особлива місія – бути старшим

Поясніть дитині, як важливо бути старшим. Це не тільки велика відповідальність, але і купа можливостей. Якщо акцентувати увагу на позитивній складовій старшинства, дитина і сам подивиться на цю ситуацію не з позиції жертви, а з позиції людини, якій дуже пощастило. Пощастило так, як ніколи не пощастить його молодшого брата чи сестри. А тому немає приводу для ревнощів і образ.

Спілкування мовою емоцій

Коли дитина краще розуміє свої почуття і почуття оточуючих, вона легше переносить не тільки складнощі з народженням іншої дитини, але і всі інші проблеми, які можуть виникнути її в житті. Тому важливо озвучувати емоції і промовляти їх. Наприклад, «Я знаю, що тобі сумно через те, що у нас не вийшло сьогодні погуляти в парку» або «Ти злишся, тому що у тебе відняли іграшку, але ми можемо пограти в іншу цікаву гру».старший ревнує до новонародженого-3

Відсутність жорстких правил і обмежень

Перші кілька місяців – це складний етап адаптації для всієї родини. Важливо розуміти, що старша дитина все одно залишається дитиною, і з появою молодшого ця дитячість може придбати нові фарби. Наприклад, старший починає наслідувати молодшого: сюсюкає, неправильно вимовляє слова, знову бере соску або стає замкнутим або плаксивим. Головне тут – не дратуватися, а визначити для себе, що ви готові дозволити, а що все-таки є перебором.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *