Причини головного болю у малюка

Дитячий організм ще не адаптований до вірусів та інфекцій, тому будь-який прояв дискомфорту або болю у дитини має привертати увагу батьків. Одночасна біль голови і живота може сигналізувати про початок патологічного процесу, особливо якщо вона доповнюється нудотою, діареєю та блюванням. Важливо своєчасно визначити причину цих симптомів і в короткий термін усунути її, запобігши тим самим розвиток небезпечних ускладнень.

Руготавірус

Інфекційне захворювання, іменоване в народі «хворобою брудних рук», досить поширене у дітей. Вірусні бактерії в організм потрапляють через ручки малюка або іграшки, які він постійно бере в рот. За кілька днів вірус досягає кишечника, починається гостра фаза захворювання з вираженими симптомами:

  • різкі болі в животі, напади нудоти і блювоти;
  • головний біль, що виникає через підвищення температури;
  • часта і рясна діарея, яка призводить до зневоднення;
  • спазми м’язів, судоми кінцівок, втрата свідомості.

Небезпечним симптомом ротавірусу є зневоднення організму, викликане частим водянистим стільцем.

Цікаво: дитяча істерика що робити

Новонароджений малюк не може розповісти про неприємні відчуття, тому мама повинна самостійно обстежити дитину на наявність конкретних ознак зневоднення:

  • обкладений сухий язик;
  • відсутнє потовиділення;
  • дитина постійно кричить, при цьому сльози не виступають;
  • 3 години і більше відсутні ознаки сечовипускання.

Гострі симптоми у дітей проявляються кілька днів, після чого бактерії виводяться з організму разом з калом і малюк відчуває суттєве полегшення.Чому у дитини болить голова

Лікування ротавірусу направлено в першу чергу на недопущення зневоднення дитячого організму, що приймає необоротну форму. В аптечці на цей випадок повинні знаходитися регідратаціонні порошки, які відповідно до інструкції розводять водою і дають дитині. Розчин має смак ліків, тому грудних немовлят їм напоїти досить складно. В цьому випадку можна спробувати ввести рідину перорально через шприц без голки, в іншому випадку, викликати швидку допомогу для введення складу внутрішньовенно.

Цікаве: чому дитина не зригує

Отруєння

Незміцніла імунна і травна система дитини часто піддається впливу токсинів і небезпечних речовин, що викликають такі види отруєнь:

Харчове.

Розвивається при вживанні зіпсованих продуктів, грибів або неїстівних ягід, які дитина може знайти під час прогулянки і з’їсти.

Медикаментозне.

Відбувається при передозуванні лікарськими препаратами або самостійному прийомі малюком небезпечних для нього препаратів: антидепресантів, глікозидних і психотропних засобів.

Інгаляційне.

Інтоксикація дитячого організму виникає під впливом побутового або чадного газу. Залишений без нагляду малюк може самостійно включити газову плиту і надихатися парами газу.

Хімічне.

Розчини борної кислоти або саліцилового спирту, гас і бензин, упаковані в яскраві пляшечки, залучають дітей. При попаданні на шкірні покриви або в органи дихання небезпечні речовини викликають сильну інтоксикацію.

Інфекційне.

Викликано бактеріями сальмонели, клостридій або стафілакоккамі. Виникає в основному при масовому інфікуванні дітей в літніх таборах, дитячих садах або школах.Чому у дитини болить голова-1

Симптоми зазначених видів отруєнь практично ідентичні і відрізняються тільки ступенем тяжкості. Через ураження кишечника інфекцією і багаторазових блювотних позивів у дитини виникає біль в животі і діарея, підвищується температура і починає турбувати головний біль. При отруєнні газом і отруйними речовинами дитина додатково може відчувати сонливість, сухість у роті. Важкі стани можуть викликати порушення серцебиття, втрату свідомості. В цьому випадку госпіталізація дитини обов’язкове.

Інші причини одночасної болю голови і живота у дітей

Надмірне вживання дитиною продуктів, що містять шкідливі речовини, консерванти і барвники – чіпсів, фаст-фудів, солодкої газованої води або шоколадних батончиків. При насиченні організму рафінованими речовинами і хлоридом натрію пошкоджуються судини, дратується слизова шлунка, що призводить до того, що болить голова і живіт у дитини.

Цікаво: якщо дитина дуже нервова

Психологічні проблеми. Дитина симулює і вигадує біль, щоб привернути увагу дорослих або уникнути покарання за непристойні вчинки. У цьому випадку після медичного обстеження варто пройти консультацію у психолога.

Як можна допомогти своїй дитині

Одночасно виникає біль живота і голови у дитини, яка супроводжується блювотою, діареєю або більш вираженими симптомами, вимагає консультації у медиків і можливої госпіталізації. Не можна займатися самолікуванням, тому в домашніх умовах батьки до приїзду медиків можуть лише полегшити стан свого малюка і знизити больові відчуття:

При харчовому отруєнні дитині потрібно промити шлунок, змусивши її випити велику кількість кип’яченої теплої води. Новонародженим промивання в домашніх умовах робити заборонено, тому для проведення процедури потрібно оперативно доставити немовляти в стаціонар.

Для нейтралізації токсинів малюку можна дати активоване вугілля в дозуванні, пропорційної його вазі.

При високій температурі напоїти малюка жарознижуючим засобом.Чому у дитини болить голова-2

При рясній діареї потрібно постійно поїти дитину регідратаційними розчинами, щоб виключити зневоднення. Якщо малюка турбує сильний біль голови, то потрібно провітрити приміщення, забезпечивши доступ кисню. При болю в скронях можна зробити компрес з розведеного у воді масла лаванди.

Профілактика

Щоб знизити ризик виникнення патологічних процесів і хвороб, симптомами яких є одночасні болі в області живота і голови у дитини, потрібно вживати профілактичні заходи:

У віці від півроку до 2,5 років провести дитині вакцинацію від ротавірусу. Вакцина у вигляді оральних крапель безпечна, не несе побічних ефектів і захищає малюка від небезпечної інфекції.

Лікарські засоби, хімічні, косметичні та миючі речовини потрібно зберігати в місці, недоступному для дитини.

Своєчасно викидати прострочені і зіпсовані продукти, щоб виключити харчові отруєння.

Цікаво: дитина постійно тре очі

Не залишати дитину без нагляду і убезпечити її від отруєння побутовим газом, перекриваючи вступні вентилі приладів.

Контролювати дитячий раціон, обмеживши при цьому вживання важкої їжі.

Проходити регулярні профілактичні огляди, щоб на ранніх стадіях попередити розвиток патології.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *