Чого не можна казати дитині

Дитина в сім’ї – радість, яку чекають багато людей. І якщо хтось вважає себе ідеальними батьками, то інші бояться робити помилки. Ситуації бувають різні, і поведінка мам і тат, чия дитина раптом зробила помилку, найчастіше буває неадекватною. Важливо пам’ятати про те, що фрази, сказані дитині в негативному посиланні, можуть сильно змінити її розташування до навколишнього світу і до батьків.чого не можна казати дітям

Для того щоб дитина розвивалася з меншим негативом до оточення, ніколи не можна казати такі фрази:

 • “Це твоя провина!”. Такий вислів розвиває в дитині комплекс винуватого і почуття несправедливості. Якщо її вимовляти, то в подальшому, навіть якщо вона не зробив нічого поганого, то все одно буде відчувати себе винуватцем все поганого.

  Цікаво: коли дитина повинна стояти

 • “Ти мене не кохаєш!”. Малюк звик вірити в те, що кажуть батьки, і якщо він почув таке з їхніх вуст, то починає допускати думку про те, що батьків він дійсно не любить, адже це ж сказали найголовніші люди в його житті.
 • «Я тебе попереджав, що не вийде!». Ця фраза означає, що батьки спочатку не вірили в дитини, сумнівалися в успіху. Після поразки у малюка не буде стимулу пробувати ще. Кращим мотивом для нього є гордість батьків. Потрібно розбирати помилки, а не тільки вказувати на них.
 • “Ти жадібна!”. Якщо дитина не хоче чим-небудь ділитися, це означає, що її потрібно навчити бути більш дружелюбною. А дана фраза може бути виправданням для неї в подальшому. Їй буде простіше зізнатися, що вона скнара, ніж з широкою душею ділитися з іншими.чого не можна казати дітям-1
 • “Ти лінивий!”. Ця фраза звучить як образа, наприклад, погані оцінки не є показником ліні. Це означає, що малюка не зацікавив предмет. І потрібно спробувати йому розповісти все так, щоб викликати бажання взяти книгу, а не опустити руки.
 • «Ми не купимо, бо ти не заслужив!». Не секрет, що багатьом дітям відмовляють у покупці будь-якої іграшки, мотивуючи це тим, що вони нібито не заслужили. І тоді малюк починає намагатися бути добрим, але лише до того моменту, поки не отримає бажане. Так він навчиться прикидатися.
 • «Тому, що я так сказав!». Кожен раз, коли дитина чує відмову в чому-небудь, їй необхідно пояснити причину, тільки тоді вона буде розуміти, чому не можна щось робити, а також буде усвідомлювати важливість вашої відмови.

Цікаво: як вибрати ролики для дитини

 • «Ти робиш все неправильно!». Навіть якщо це так, звинувачувати в цьому дитину не можна, адже вона намагалася, робила якісь дії, потрібно розповісти, як зробити правильно.
 • «Тебе я не питав!». Підростаючи, дитина розвиває своє мислення і неминучий той факт, що її думка буде прослизати в розмові батьків. Якщо їй говорити про те, що думка її не потрібна, то дитина перестане розуміти свою значимість і з часом замкнеться в собі.чого не можна казати дітям-2
 • «Я не хочу нічого чути!». Ця фраза з’являється, коли малюк щось накоїв і намагається виправдатися. Батьки не дають йому шансу пояснити ситуацію, показуючи тим самим, що його слова – порожній звук.

Дитина буде мати потребу в захисті не тільки від зовнішнього світу, важливо пам’ятати про те, що найболючіше для людини – це образи з боку близьких людей. Перш ніж сказати щось, варто задуматися про наслідки цих слів.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *