Коли і чому дитина починає сміятися

Після того як в родині з’явився новонароджений, кожна мама мріє швидше почути голос свого малюка. По закінченню місяця після народження малюк вже може посміхатися, але багатьох хвилює і те, коли дитина починає сміятися. коли дитина починає сміятисяВідповідь на це питання є важливою для недосвідчених жінок, які вперше стали мамами, оскільки відсутність заливного сміху в певні «місяця» життя може бути причиною відставання в емоційному розвитку. Це необхідно для своєчасного звернення до фахівця за допомогою.

Цікаво: зволожувач повітря для немовлят

У скільки діти починають сміятися

Перший час після довгого перебування в утробі матері відбувається адаптація дітей до навколишнього середовища. З першого місяця життя діти починають цікавитися навколишнім світом і стають більш товариськими. Найпершою радісною реакцією крихти є посмішка, так вона реагує на присутність мами або тата. Трохи пізніше в поєднанні з посмішкою проявляються звуки у вигляді «агукання».

Сміятися ж починають все по-різному, адже кожен «чоловічок» індивідуальний, і всі діти розвиваються по-різному. «В середньому» малюк починає сміятися в голос у віці від 3 до 5 місяців. Це 20-30 тижнів від народження малюка з точки зору медицини. Все залежить від емоційності дітей і їх прояви радості.

Якщо малюк не сміється

Крім питання, у скільки місяців почне сміятися дитина, багатьох цікавить питання: чи варто переживати, якщо сміху немає? Деякі діти в 4 або 5 місяців тільки посміхаються і кажуть окремі звуки, але заливний сміх відсутній. коли дитина починає сміятися-1Тут може бути кілька причин:

  • Діти, як і дорослі, абсолютно різні особистості. Хтось проявляє свої емоції яскраво, а хтось їх приховує. Також і малюк, він може бути просто серйозним «меланхоліком», тому батьки не можуть насолодитися його сміхом. Але це тимчасово. Через 1-2 місяці він уже буде радувати своїх батьків.
  • Ще однією причиною відсутності сміху у дітей є не до кінця розвинена нервова система. Найчастіше малюкам немає і 3 місяців, а матусі вже кваплять події, наганяючи на себе страх, що з чадом щось не так. Почекайте трохи і не поспішайте.
  • Якщо в сім’ї не прийнято проявляти радість у вигляді сміху, батьки стримані в емоціях, малюк може приміряти на себе подібну «личину», незважаючи на те, що він зовсім малий.

Отже, не варто порівнювати свою дитину з іншими і слухати матусь, у яких чадо заливається сміхом з 3 місяців – все індивідуально.

Чи можна навчити сміятися

Діти – дуже емоційні істоти, які вміють радіти дрібницям. Все навколо для них нове і дивовижне. Також у дітей гормон радості – ендорфін – виробляється у більших кількостях, ніж у дорослих, тому, щоб змусити малюка сміятися, не потрібно докладати великих зусиль.

Для початку необхідно звернути увагу, наскільки часто ви самі посміхаєтеся, адже крихітка в першу чергу бере приклад з батьків. І саме перші місяці і роки життя діти здатні вбирати навколишню інформацію, немов губка.

Що може змусити малюка сміятися? Та що завгодно. Можна спробувати кілька способів, які спровокують дитячий сміх:

  • Масаж, який робить мама.
  • Цілувати в животик.
  • Смішні рожиці на вашому обличчі.
  • Вимовляти незвичайні і смішні звуки.
  • Грати в спеціальні ігри, ховати очі за долоньками або визирати.

Головною умовою має бути вимога не лякати дитину, оскільки багато дітей на ігри можуть реагувати плачем. Краще трохи полоскотати за п’ятки малюка, причому дотики повинні бути легкими і недовгими.коли дитина починає сміятися-2

Деякі діти можуть злякатися від власного сміху і почати плакати. Згодом вони звикають і вже не боятися власних звуків. Малюки можуть почати сміятися без причини – це норма.

Цікаво: як навчити дитину жувати тверду їжу

Що робити, якщо під час сміху малюк починає гикати?

Деякі батьки помічають, що під час сміху малюк починає гикати. Чому так відбувається? Під час сміху починаються швидкі і короткі стиснення діафрагми, тривалий процес, який переходить в судоми. Такої реакції лякатися не потрібно, це рефлекторна особливість організму. Щоб позбутися від гикавки, зробіть так, щоб малюк відволікся, для цього можна зайнятися грою або заспівати пісеньку, а можна просто дати йому трохи попити. Якщо ці способи не допомагають, спробуйте укласти дитину на животик і погладити по спині. Через кілька хвилин гикавка пройде.

Що робити, якщо під час сміху малюк пісяється?

Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися деякі батьки: нетримання малюка під час сміху. Чи є це нормою? Виявити відхилення можна буде тільки в старшому віці. Якщо малюк вже ходить в туалет на горщик, відучити від памперсів, а під час сміху відзначається нетримання, тобто мимовільне сечовипускання, – це може говорити про порушення тонусу м’язів тазового відділу. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря для обстеження. Але якщо малюк ще зовсім малий, і сильний заливний сміх провокує сечовипускання, можна не турбуватися, оскільки тазові м’язи не зовсім зміцніли, малюк не дуже контролює процес. Згодом проблема вирішиться сама і вже не буде турбувати ні вас, ні ваше чадо.

Цікаво: розвиваючі іграшки для дітей 3 років

Отже, озброївшись способами розвесеління вашої дитини, ви переможете смуток: ваш малюк обов’язково почне сміятися, радуючи вас заливним і грайливим звучанням. Адже для батьків на перших порах це один з найприємніших і радісних звуків. Нехай цей звук відвідує ваш будинок якомога частіше, а через деякий час бажаємо вам і зовсім почути слова «мама» й «тато».

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *