Малюк встає на ніжки: що потрібно врахувати

Якщо наш малюк вже впевнено сидить без опори і спритно повзає по квартирі декілька тижнів, а то і місяців, то в один прекрасний день він встане на ніжки!

Фахівці застерігають від надто ранніх спроб підйому – адже незміцнілий малюк піднімається за рахунок сили рук, неправильно ставить стопи, і не вміє утримувати рівновагу, що, на жаль, може призводити до падінь і травм.Коли дитина має стояти

До того ж, якщо він зовсім не повзав або робив це мало – то спинка його ще не зміцніла для знаходження в прямому положенні, внаслідок чого може буди викривлення хребта.

Як же нам зрозуміти, що дитина дійсно готова встати на ніжки?

Малюк все частіше приймає так звану ведмежу позу – таким чином, він тренує ноги і вчиться правильно ставити стопи.

Цікаво: ігри для дітей влітку

Спочатку дитина встає, тримаючись за опору – його дуже вражає це нове вміння – адже він в буквальному сенсі переходить на новий рівень! Тепер він може дотягнутися до ваблячих предметів на дивані та інших поверхнях.

Діти можуть стояти дуже довго – і знаєте чому? Не тільки тому що це заняття їм дуже подобається, але ще й тому, що вони просто напросто не вміють самостійно опускатися на підлогу. От халепа!

Що ж нам робити?

Необхідно створити сприятливе середовище в кімнаті чи будинку. Забезпечити дитині можливість підніматися спираючись не тільки, наприклад, на диван, але і на предмети різної висоти. Це можуть бути коробки, ящики, стільці, головне щоб вони були стабільними і не виїжджали під вагою крихти.

У будинку можна влаштувати справжні «зони перешкод» з валиками, подушками і м’якими іграшками на підлозі. Все це стимулює дитину робити більше різних рухів – забиратися і спускатися – так він навчитися спочатку опускатися з рівня нижче, а потім і з більш високого рівня.

Падіння

Як не дивно, але нам необхідно навчити дитину правильно падати, адже падіння, так чи інакше неминучі на шляху до перших кроків.

Допомагаємо їй опуститися з позиції стоячи – на карачки, виставивши ручки вперед – в подальшому це вбереже дитину від падінь назад, що набагато більш травматично.

Тренуємо рівновагу!

Якщо малюк грає сидячи, ми знаходимося позаду і легенько штовхаємо плече, порушуючи рівновагу у малюка – він вчиться при цьому спиратися на ручку, підштовхуємо його як вправо, так і вліво.Коли дитина має стояти-1

Звичайно, малюкам може виявитися не по душі таке тренування – але зрідка спроба пограти таким чином може вдатися!

Цікаво: мобільний телефон для дитини

Якщо ж не виходить виконати такі маніпуляції з крихіткою є альтернатива – даємо малюкові в руки надувний круг – він легкий і великий, тримаючи його в руках дитина також вчиться утримувати рівновагу – це стане в нагоді йому коли він буде стояти на ніжках.

Гіпертонус

Якщо малюк навчився вставати, але ми помічаємо, що він весь час встає навшпиньки – це може бути ознакою підвищеного тонусу в м’язах ніжок.

Тут нам допоможе не тільки професійний масаж і гімнастика, але також і мамині теплі руки. Якщо нам хоча б раз в день вдасться зловити маленького непосиду, то робимо наступне:

погладжуємо ручки малюка як всередині так і зовні від лодоні до передпліччя, масаж ніжок проводимо в напрямку від стопи до стегна, після чого, якщо малюк ще не протестує – перевертаємо його на животик і гладимо спинку вгору та вниз.

Якщо навіть малюк навчився сам правильно стояти, ніколи не ставте його на ніжки, а завжди опускаємо на карачки або садіть через бочок – а вже він сам потім вирішить – чи то йому сісти, чи поповзти, а може і встати на ніжки.

Перша взуття

Коли малюки вже вміють стояти і опускатися, вони, як правило, починають ходити тримаючись за опору – і тут радості батьків немає меж – адже крихітка майже ходить. Від цієї великої радості – мами і тата часто стрімголов мчать в магазин за першим взуттям для свого ненаглядного карапуза.

Цікаво: чим зайняти дитину 2 років

Ще зовсім недавно вважалося, що сандалі потрібно надягати як тільки малюк встає на ніжки – сьогодні більшість фахівців вважає, що велику частину часу малюк все ж повинен знаходитися босоніж! На стопі знаходиться величезна кількість нервових закінчень, малюк змінює її положення, вчиться відчувати стопу, правильно її ставити і розвиває м’язову систему.

Тому надіваємо взуття тільки коли збираємося виходити на вулицю.

Яким же має бути перше взуття?

По-перше, вона повинна бути новою! Наступну пару взуття ми вже зможемо запозичити у старших братиків і сестричок – але перша повинна бути новопридбаною оскільки у кожного малюка своя хода, діти певним чином зношують взуття – все це може вплинути на формування стопи маленької дитини.Коли дитина має стояти-2

Віддаємо перевагу натуральним матеріалам – в шкіряних сандалики ніжка буде дихати.

Взуття має бути досить високим – задник досить твердим – для фіксації суглоба.

Влітку віддаємо перевагу сандаликам з відкритим носом – так ми бачимо, що відбувається з пальчиками, і вчасно зауважимо, якщо взуття дитині мале.

Наявність супінатора вітається, але він повинен бути дуже маленьким.

Обов’язково перевірте податливість підошви – вона повинна добре гнутися!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *