Що повинна вміти дитина в 9 місяців

Дев’ять місяців – дуже цікавий час в житті малюка. Сходить нанівець кризовий період, маленький чоловічок стає спокійніше, дорослішає з кожним днем і постійно радує вас чимось новеньким. Поговоримо сьогодні, що повиненна вміти дитина в 9 місяців, щоб звернути увагу на всі сторони розвитку крихти.

Що вміє робити дев’ятимісячний малюк

Не існує ніяких нормативів, що повиненна робити дитина і чого вона досягла у своєму розвитку, так як в 9 місяців всі дітлахи досить різні.що вміє дитина в 9 місяців

Вас не повинно турбувати, якщо малюк трохи відстає від однолітків: дуже скоро він їх наздожене і пережене!

Цікаво: дитина лунатик

Фізичний розвиток дитини в дев’ять місяців, як правило, включає наступні навички:

 • Кроха добре повзає, причому не обов’язково на четвереньках;
 • Малюк цілком може переміщатися по-пластунськи, і це не є патологією;
 • Дітки впевнено сідають і сидять без опори тривалий час;
 • Кроха встає біля опори;
 • У дев’ять місяців багато малюків роблять перші кроки. Це можуть бути пересування уздовж дивана або решітки ліжка, або ходіння з мамою, коли вона підтримує крихту за обидві ручки або пахви.

В цей час ще не всі діти вміють самостійно виходити з положення «стоячи», найчастіше їм потрібна допомога дорослого.

Ігрові навички малюка

Психомоторне розвиток дитини в 9 місяців дозволяє їй обзавестися новими вміннями і потренувати раніше набуті навички. До кінця дев’ятого місяця життя дитина може:

 • м’яти і рвати шматочок паперу або пластиліну;
 • грати з двома іграшками одночасно: стукати ними одна об одну або намагатися поєднати;
 • грати в «Ладушки» (плескати);
 • піднімати і розглядати дрібні штучки, використовуючи великий та вказівний пальці;
 • самостійно вибирати іграшку, яка потрібна їй в даний момент;
 • гортати товсті картонні сторінки дитячих книжок;
 • на прохання показувати пальчиком на знайомі предмети, в тому числі на картинках;
 • грати в «ку-ку» і хованки (ховатися під покривалом, шукати дорослого, який сховався під покривалом);
 • збирати пірамідку (нанизуючи кільця в будь-якій послідовності);
 • кидати різні предмети;

У розвитку дитини дев’ятого місяця життя з’являється і дещо новеньке:

 • Малюк в цьому віці повинен запам’ятати деякі частини тіла, зазвичай дітки вчать, де знаходяться ручки, ніжки, очі, носик. Кроха показує на них на прохання дорослої людини.

Для розвитку малюка дуже корисні прогулянки. У цьому віці можна виходити на вулицю під час неспання крихти.що вміє дитина в 9 місяців-1

 • В дев’ять місяців маленькій людині цікаво дивитися, як літають пташки, як грають інші діти. Спостереження за старшими дітьми – одне із занять, які допомагають розвитку вашого малюка.

Емоції, які відчуває малюк

У дев’ять місяців малюк стає спокійнішим, він цілком здатний кілька хвилин пограти самостійно, поки ви миєте посуд або снідаєте. У цей час вже можна судити про розвиток майбутнього характеру вашого малюка.

Є дітки, які весь час перебувають в русі, є ті, хто більше воліє сидіти за іграшками і книжками. Малюк може бути руйнівником порядку, а може більше цікавитися кубиками і брязкальцями.

У дев’ять місяців дитині доводиться вперше відчути різницю в розвитку і вихованні маленьких леді та джентльменів: намічаються відмінності між тим, що повинна вміти дівчинка, і тим, що вміє хлопчик:

 • Дівчатка швидше розвиваються в емоційному плані, вони більш прив’язані до дорослих, але вже якщо і грають самостійно, то в «осмислені» гри: перекладають предмети, катають машинки, гортають книжки.
 • Хлопчики, як правило, більш самостійні і допитливі. Вони хочуть повзати по всій квартирі, викидати речі з шафи, забиратися на стільці, падати звідти, щось кидати і ламати. Ці, на перший погляд варварські дії необхідні для розвитку майбутніх чоловіків.
 • Дівчата часто більш ласкаві, горнуться до дорослих;
 • Хлопчики вже в цьому віці намагаються вдарити, вщипнути. Не варто переживати через таку особливість розвитку дитини, адже в 9 місяців діти поводяться так не через злобний характер, просто їм цікавий результат їх дій.

Не бійтеся зупиняти руку забіяки і спокійним байдужим тоном пояснювати, що так робити не можна.

Психічний розвиток дитини в дев’ять місяців дозволяє їй вловлювати настрій інших людей і реагувати на нього. Наприклад, малюк може сміятися разом з батьками або хникати, якщо мамі сумно.

Цікаво: коли ріжуться зуби в немовлят

У цьому віці дітки активно виражають свої емоції з приводу різних подій. Малюк бурхливо радіє, зустрічаючи тата з роботи, і гірко плаче, якщо не хоче переодягатися або у нього щось не виходить.

Мова крихти в дев’ятимісячному віці

До дев’яти місяців малюк чітко вимовляє різні склади, комбінує їх. Іноді дорослим здається, що їх чадо розмовляє якоюсь «своєю» мовою.

Мовленнєвий розвиток дитини доходить до такого рівня, що на 9 місяці життя малюк цілком здатний повторювати за батьками прості слова. Нехай спочатку це буде один склад з слова, або навіть один звук. Трохи практики, і у вашого малюка буде виходити все краще і краще.

Продовжуйте читати крихті короткі віршики і потішки, співати пісеньки, це надасть їй хороші мовні приклади, допоможе розвитку почуття ритму і згодом буде спонукати самій розповідати вірші. У 9 місяців дитині цікаві співучі рядки, вона здатна повторити за вами прості рухи.

що вміє дитина в 9 місяців-3
Дев’ять місяців дитині – саме час для розширення пасивного словникового запасу; показувати предмети на прохання дорослого – це те, що повинен вміти і хлопчик, і дівчинка в цьому віці. Частіше розповідайте дитині про все, що її оточує, коментуйте всі її заняття.

Цікаво: які вітаміни краще для дітей

На що слід звернути увагу

Всі дітлахи індивідуальні, і батькам не варто турбуватися, якщо їх чадо не ходить і не намагається вимовляти перші слова. Однак мами і тата відстежують, що вміє дитина, і повинні насторожитися, якщо в 9 місяців:

 • малюк не вміє сідати або сидіти;
 • апатичний, мало і неохоче рухається;
 • не цікавиться ні іграшками, ні книжками, ні побутовими предметами.

У цьому випадку стан крихти потрібно обговорити з педіатром і дитячим неврологом. Найчастіше відхилення в розвитку дитини дев’ятого місяця життя можуть бути легко скоректовані самими батьками за участю фахівців.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *