Закисання очей у дітей

Закисанням очей в повсякденній мові називається ряд симптомів, що свідчать про наявність запальних процесів в кон’юнктиві.

В першу чергу, це поява гнійних та слизових виділень в куточках очей, а також виникнення мішкуватих припухлостей в цих місцях.
закисання очей у дітей
У дітей закисання очей зустрічається частіше, ніж у дорослих, що пов’язано зі слабкістю їх імунної системи і несформованістю очної оболонки.

Цікаво: як навчити дитину спілкуватися

У даній статті ми більш детально розглянемо проблему, а також наведемо способи профілактики і лікування для позбавлення від закисання очей у дитини.

Симптоми

У більшості випадків характерні виділення з’являються вночі і виявляються до ранку. Вони можуть мати різний колір: коричневий, зелений, жовтий, білий і прозорий.

Виділення коричневого та зеленого кольорів свідчать про значні гнійні процеси в кон’юнктивальний мішках, а білі і прозорі – про ранні стадії патології.

За ніч слиз застигає і сліпає повіки – очі стає важко відкрити при пробудженні, а немовлятам це зробити взагалі неможливо, так як їх очні м’язи ще дуже слабкі.

Дитина тре очі, намагаючись видалити скупчення слизу, тим самим заносячи бруд в ушкоджений орган, викликаючи його роздратування і сприяючи розвитку інфекції. Це супроводжується відчуттям чужорідного тіла в оці та печінням.

У ряді випадків після промивання очей їх закисання не відбувається аж до наступного ранку, але іноді слизові виділення можуть з’явитися всього через 20-30 хвилин.

Причини

Найпоширенішою причиною закисания очей у дітей є кон’юнктивіт. Всього у цього захворювання три провокуючі чинники:

  • Алергічні реакції.
  • Вірус.
  • Бактерії.

Захисна оболонка рогівки запалюється і це призводить до посиленого виділення захисних рідин через слізний канал.

Якщо природа кон’юнктивіту алергічна, то виділяється чиста, біла слиз, якщо ж він викликаний зараженням бактеріями або вірусами, то крім слизу з ока виділяється гній зеленого або коричневого кольору.

Закисання очей у дітей у віці від одного місяця до півроку може викликатися більш рідкісним і специфічним захворюванням – дакріоциститом.закисання очей у дітей-2

У слізному каналі утворюється пробка, яка не дозволяє виділятися секрету в достатній кількості і призводить до його застою в провідних шляхах. «Пробка» складається з ембріональної тканини, яка не була повністю вилучена при народженні дитини.

Недостатність надходження до ока захисних рідин призводить до того, що навіть найнезначніші інфекційні осередки розростаються і стають причиною виникнення серйозних запалень.

У дітей більш дорослого віку дакріоцистит може провокуватися звуженням слізних каналів внаслідок перенесених інфекційних захворювань, попадання сторонніх предметів, запальних процесів в носових каналах (синусит, риніт, гайморит).

Однозначно розрізнити дакріоцистит і кон’юнктивіт в домашніх умовах не представляється можливим, так як ці хвороби мають схожі симптоми.

Цікаво: що робити коли дитина смокче палець

Для точного діагнозу необхідний візит до лікаря. Але є деякі навідні чинники, які допоможуть зробити первинне припущення про точну причину закисания:

  • дакріоцистит не має алергічної природи, він завжди характеризується гнійними виділеннями;
  • при кон’юнктивіті частіше запалюється шкіра на поверхні повік і склери, при дакриоциститі запалення локалізується в глибинах слізного мішка.

Лікування

В першу чергу, закислі очі слід промити чистою водою. Не варто робити це нефільтрованої водопровідною водою – бо в ній міститься хлор, який може спровокувати погіршення стану.

Не прикладайте лід та інші холодні предмети до ураженого місця. Хоч це і може короткочасно знизити біль, на ділі такі компреси призводять до переохолодження тканин і створенням ще більш позитивного середовища для розмноження бактерій і вірусів.

Після видалення продуктів закисания слід визначитися з лікарською терапією.

Алергічний кон’юнктивіт лікується антигістамінними препаратами місцевого та системного застосування.

Важливо знайти причину таких реакцій і мінімізувати контакт з алергеном. Локалізація алергії в очах, як правило, відбувається через пил в приміщенні, наявності домашніх тварин, в період цвітіння рослин.

Бактеріальний кон’юнктивіт усувається антибактеріальними і антибіотичними мазями і краплями.

Вірусний кон’юнктивіт лікувати складніше, але і з ним теж можна впоратися.

Лікування дакриоцистита вимагає комплексної терапії: одних крапель і мазей тут буде недостатньо. Необхідно і амбулаторне лікування. Дитина повинна відвідувати УВЧ-процедури, які будуть размягчувати пробку в провідних шляхах.
закисання очей у дітей-1

Немовлятам УВЧ НЕ прописують і використовують більш щадні методики: масаж слізного мішка, промивання носових і слізних каналів, зондування слизових мішків.

Коли інфільтрат усувається, переходять до безпосередньо антибактеріальної і противірусної терапії: в кон’юнктивальний мішок наносяться краплі цільового призначення.

Цікаво: як навчити дитину правильно розмовляти

Народні засоби проти закисания представлені чайними компресами, примочками з лаврового листа, відварами з кропу.

Висновок

Закисання очей у дітей характеризується гнійно-слизовими виділеннями в куточках очей і по периметру кон’юнктивального мішка. Вони можуть бути викликані алергічним і інфекційним кон’юнктивітом, а також дакріоциститу.

Дакриоцистит – це перекриття слізних каналів ембріональної тканиною або іншими утвореннями, частіше ця хвороба зустрічається у новонароджених. При її наявності закисання очей завжди приймає форму яскраво виражених гнійних виділень.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *