Вчимо дитину спілкуватися з однолітками

Дитина, яка не має друзів, буде мати проблеми в спілкуванні з людьми в дорослому житті. Проблеми зі спілкуванням частіше виникають у сором’язливих дітей. Неможливо змінити темперамент вашої дитини, але знаючи її сильні і слабкі сторони, ви можете навчити її встановлювати комфортні відносини з однолітками. Отже як навчити дитину спілкуватися з однолітками?як навчити дитину спілкуватися з однолітками

Для цього вам слід визначити, до якого типу дружніх відносин схильна ваша дитина, виходячи з її особистих якостей.

Цікаво: закисають очі у дітей

  • Сором’язливі діти – хочуть мати друзів, але відчувають великі труднощі з встановленням нових контактів. Їм просто необхідна допомога батьків, вчителів для формування кола спілкування.
  • Проблемні діти – вони люблять командувати, кричати, або мучити інших дітей. Таких необхідно цілеспрямовано навчати заводити друзів і підтримувати взаємини з однолітками.
  • Палкі діти – вони обожнюють своїх друзів. Однак такі пристрасні відносини між дітьми, теж можуть бути небезпечними – розчарування в товариші може розбити серце дитині.
  • Адаптовані діти – їм подобається бути частиною компанії, вони сприймають дружбу, як спільне проведення часу та, природні для людських відносин, злети і падіння сприймають не дуже трагічно.

Які б, з перерахованих особливостей, не мав Ваш малюк, для того щоб він зміг просто заводити друзів і підтримувати спілкування і дружбу, необхідно постаратися навчити його наступним базовим навичкам:

  • вміти знайомитися і заводити розмову з іншими дітьми,
  • вміти ділитися з друзями
  • вміти правильно вирішувати конфліктні ситуації

А тепер спробуємо розібратися з усім цим докладніше.

Можливо Вам це буде корисно: чому дитина ходить на носочках

Вчимо дружити вже в дитсадівському віці

Коли Ваша дитина йде до дитячого садка, або іншої установи дошкільного виховання, ми вважаємо, що там віна зможе навчитися спілкуватися з однолітками, зрозуміє що таке дружба, навчиться відповідати перед людьми за скоєні нею вчинки.

Але не у кожної дитини це виходить відразу і швидко, деяким діткам потрібен час, щоб гармонійно влитися в соціум.

І в такій ситуації батьки повинні прийти на допомогу своєму дитинці.

Впевненість – запорука дружніх відносин

Те, наскільки малюк впевнений в собі, грунтовно впливає на те, як складуться у нього стосунки з колективом. Розуміння того що його люблять, що він у безпеці, що його думка має вагу, допоможе йому не мати проблем зі спілкуванням. Якщо навіть у нього не складуться з кимось дружні стосунки, він завжди знайде можливість дружити з іншими. Формувати впевненість в собі дитині повинні допомагати батьки. Необхідно поважати дитину, бачити в ній особистість, вчити самостійності.як навчити дитину спілкуватися з однолітками-1

Як навчити дитину спілкуватися з однолітками, необхідно спочатку навчити дитину просто заводити розмову і знайомиться з іншими дітьми.

Вчимо дитину знайомитися

Для того, щоб малюкові було простіше налагоджувати контакти з незнайомими людьми необхідно навчити його найпростішим словами: «Привіт, я Вітя, можна з вами грати?», «Добрий день!», «Спасибі!», «Мене звати Вітя, а тебе?», « Можна я пограю з твоєю іграшкою? ». Якщо малюк сором’язливий, то можна і потрібно спробувати опрацювати такі фрази вдома з батьками.

Цікаво: чому дитина часто чхає

Обговорюйте з дитиною моделі поведінки на прикладі вчинків інших діток, які ви можете спостерігати, наприклад, гуляючи у дворі. Робіть це ще до походу в дитсадок.

На думку психологів, дітки легко вливаються в колектив і заводять дружбу в дитячому садку. Однак не у всіх це виходить відразу. І в такій ситуації малюкові потрібна ваша допомога. Запросіть у гості до себе додому кількох дітей з садка і їх батьків або просто своїх знайомих чи родичів з дітьми. Перебуваючи вдома, дитина поводиться менш сором’язливо і стає сміливіше, проявляє кращі якості. Спілкування в неформальній обстановці може стати початком дружніх відносин між дітьми.

Вчимо дитину ділитися

Для того, щоб навчити дитину спілкуватися з однолітками та прислухатися до співрозмовника, поважати її інтереси, налагоджувати діалог, необхідно ще до походу в дитячий сад, пояснити їй, що потрібно ділитися, обмінюватися своїми іграшками з іншими дітьми. Якщо дитина не хоче нічим ділитися, то їй знову ж потрібна ваша допомога та порада. Наприклад, на гральному майданчику, при грі з іншими дітьми, коли якась дитина хоче взяти відерце або совочок Вашого чада, допоможіть йому поділитися своїми іграшками, а в замін разом попросіть взяти погратися пасочками і Ваша дитина зрозуміє, що це зовсім не страшно, а навіть цікаво.

Читати ще: дитина не хоче вчитися, як їй допомогти

Вчимо правильно вирішувати конфліктні ситуації

Всі дітки рано чи пізно вступають в конфлікти з підлітками. Часто діти сперечаються, між ними виникають сутички інтересів, а іноді, справа доходить до бійки.
Ваш малюк повинен мати здатність сміливо відстоювати власну позицію, говорити, якщо йому щось не подобається, або він не хоче чогось робити, навіть якщо його вмовляють, а він знає, що цього робити не можна, або він просто не хоче.
Не варто вчити дитину відстоювати свої інтереси за допомогою кулаків або образ. Потрібно щоб вона могла доводити власну правоту іншими методами. Але як би ви не старалися, одного разу ваша дитина обов’язково вплутається в бійку. І вам, як батькам, необхідно буде з’ясувати, що послужило причиною цієї бійки. Спочатку один на один поговоріть зі своєю дитиною, після цього покличте для розмови іншу сторону інциденту. І після прояснення ситуації, спробуйте примирити сторони, наприклад запропонуйте хлопцям зайнятися чимось цікавим разом.

Прищеплюємо якісь особливі навички

Поясніть дитині, що не варто купувати собі друга за подарунки. У деяких випадках, це може допомогти налагодити відносини з іншими дітьми, але головне, щоб не вийшло так, що з вашою дитиною будуть дружити тільки за щось, наприклад за те, що вона пригощає чимось смачним або дає пограти своєю іграшкою.як навчити дитину спілкуватися з однолітками-2

Краще допомогти дитині опанувати якісь особливі вміння, наприклад, робити якісь цікаві вироби. І тоді інші дітки будуть самі тягнутися до вашого малюка, щоб стати учасниками цього цікавого заняття.

Цікаво: з якого віку дитина може йти до школи

Навчіть свого малюка бути оптимістом та мати до всюго позитивне відношення. Це завжди притягує інших людей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *