Дитина та комп’ютер, добре чи погано?

У сучасному суспільстві практично в будь-якому будинку є персональний комп’ютер або пристрій, який йому подібний (ноутбук, планшет і т.д.). Річ однозначно корисна і незамінна в пошуку абсолютно будь-якої інформації. Але останнім часом все більше людей, які мають дітей дошкільного та шкільного віку, стикаються з величезною проблемою – залежністю свою дитину від комп’ютера.Дитина і комп'ютер-3

Здавалося б, скільки щастя спочатку Ви бачите в очах свого улюбленого створіння під час користування комп’ютером. З якою радістю він чекає включення свого нового, самого кращого друга! А коли він зайнятий чимось для нього цікавим, у Вас з’являється вільний час для вирішення якихось побутових чи особистих питань. Вам здається, що це так зручно – коли дитина знайшла собі заняття до смаку.

Цікаво: як підібрати велосипед для дитини

Але проходить деякий час, і Ви починаєте помічати, що у малюка з’явилася залежність. Він стає дратівливим, з нетерпінням чекає часу, відведеного йому на ігри, готовий пообіцяти виконати всі Ваші умови в обмін на кілька хвилин користування дивом сучасної техніки. Деяким дітям, які придбали таку залежність, навіть потрібна допомога фахівців-психологів, щоб від неї позбутися.

У мережі інтернет на даний момент міститься просто величезна кількість різної корисної інформації, на сьогоднішній день там можна знайти відповідь на практично будь-яке питання у всіх сферах нашого життя. Це однозначно позитивний момент. Звичайно, ніхто не буде сперечатися з тим, що одночасно з цим там міститься море непотрібної, а часом шкідливої і небезпечної інформації для несформованої свідомості дитини. Але найнебезпечніше для дитини – це ігри, в яких вітається насильство над людьми або тваринами.

Купуючи комп’ютер для своєї дитини, слід бути готовим до того, що:

 • Доведеться контролювати потік інформації, що надходить.
 • Необхідно чітко розуміти і уявляти собі всю небезпеку, яку представляє собою сучасна мережа інтернет.
 • Творці ігор і сайтів в гонитві за рейтингами часто просто ігнорують можливість використання їх ресурсів неповнолітніми дітьми.

При покупці комп’ютера або планшета для своєї дитини слід пам’ятати, що:

 • Залишати їх (дитини і комп’ютер) наодинці не можна на тривалий час.
 • Необхідно суворо стежити за тим, щоб Ваш малюк не заходив на сайти, які не призначені для перегляду особами дошкільного та шкільного віку, не грав в ігри, що містять сцени насильства.
 • Перевагу треба намагатися віддавати іграм та сайтам з розвиваючої тематикою. Такі ресурси доступні у мережі інтернет у величезній кількості. Ось гарний приклад таких ігор – розмальовка дитяча гра для телефона чи планшета, яка допоможе розвинути творчий потенціал вашої дитини.

Дитина і комп'ютер
Якщо все-таки Ви щось упустили, і Ваша дитина вже придбала залежність від свого ПК, необхідно терміново і дієво вживати заходів. Якщо Ви вважаєте, що без фахівця впоратися вже не зможете, то однозначно записуйтеся на прийом. Але не завжди все так погано.

 • Придивіться до своєї дитини – якщо істеричність і дратівливість не завжди присутні в її поведінці, є шанс впоратися самим.
 • Для початку потрібно провести бесіду, пояснити, що не вся інформація, яка перебуває на екрані, корисна і безпечна.
 • Постаратися донести до дитини всі негативні наслідки, пов’язані з переглядом заборонених сайтів.
 • Домовитися з ним про деякі обмеження на відвідування певних сторінок в інтернеті, а також про заборону ігор, що не відносяться до розділу дитячих.

Проводячи такі бесіди, намагайтеся не лаяти і не ображати дитини. Чим більше роздратування він буде відчувати від Вас, тим менше буде вловлювати зміст Ваших з ним бесід.

 • Постарайтеся зацікавити свою дитину заняттями, не пов’язаними з використанням комп’ютера – малюванням, збиранням пазлів. Також можна відвести його в спортивну секцію.
 • Забороняти користуватися інтернетом і грати, використовуючи для цього комп’ютер, звичайно, не варто. Це може викликати сплеск негативних емоцій у Вашої дитини по відношенню до Вас.
 • Можливо, вона буде звинувачувати Вас в упередженому ставленні, в нездатності зрозуміти її радість від використання нею комп’ютера.

Свідомість дитини дуже вразлива до всякого роду інформації, тому «відучити» її від комп’ютерної залежності можливо. У деяких випадках складно, але можливо завжди. Варто тільки запастися терпінням. Проводячи різноманітні заходи по «відволіканню уваги» від використання комп’ютера Вашою дитиною, не слід дотримуватися суворих рамок.

Цікаво: як вибрати гітару для дитини

Наприклад, якщо Ви вирішили записати малюка на секцію футболу, а він категорично проти цього виду спорту, не наполягайте на своєму, з’ясуйте, який вид спорту найбільш цікавий Вашій дитині. Необхідно досягти розуміння і гармонії у відносинах між усіма членами Вашої родини. Повинен пройти якийсь час після початку Вашої роботи з дитиною, перш ніж з’являться результати. Трохи терпіння і Ви будете винагороджені, повірте.Дитина і комп'ютер-2

Необхідно також пам’ятати про найголовнішу помилку всіх батьків, які намагаються побороти залежність від комп’ютера свою дитину. Вона полягає в тому, що як тільки починають з’являтися перші позитивні результати в цій нелегкій боротьбі, багато дорослих в потоці власних проблем і турбот перестають приділяти належну увагу цій проблемі. І через якийсь час доводиться починати все спочатку.

Цікаво: чорний чай для дітей

Хотілося б застерегти всіх батьків, що зіткнулися з подібною проблемою, від такої помилки. Почавши боротьбу з залежністю від комп’ютера у Вашої дитини, не зупиняйтеся і не ослабляйте увагу по відношенню до неї!

Завжди слід пам’ятати про те, що до досягнення повноліття дитиною, всю відповідальність за її поведінку і вчинки несуть батьки. І особистість дитини формується вихованням, настановою батьків. Так що все у Ваших руках! Успіхів!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *