Вибираємо дитячий велосипед

Зріст дитини та діаметр колеса

Підбір велосипеда потрібно починати, виходячи з росту дитини. Він визначає діаметр коліс і висоту рами. Існує орієнтовна формула для підбору діаметра колеса: зріст дитини потрібно розділити на 2,5 та ще раз на 2,54 (в 1 дюймі 2,54 см).як вибрати дитячий велосипед

Наприклад: якщо ріст дитини 120 см, отримуємо 120 / 2,5 / 2,54 = 18,9 дюймів. Отже, потрібно вибирати велосипед з діаметром колеса 18 або 20 дюймів. Світові виробники наводять наступну таблицю відповідностей росту дитини (її орієнтовного віку) і діаметра колеса в дюймах.

Зріст (см) Вік (років) Диаметр колеса (дюймів) Рекомендовані гальма Кількість передач
90-100 1-3 12 ножні  1
100 – 115 3-5 14, 16 ножні  1
115 – 130 5-9 18, 20 ножні та ручні  до 6
131 – 155 9-12 24 ручні задні та передні  до 21
більше 155 від 14 26 ручні задні та передні  до 21

Крім розмірів коліс, потрібно підібрати й довжину рами. Для цього потрібно заміряти відстань від керма до передньої кромки сидіння. Оптимальним вважається довжина від ліктя до витягнутого кінчика середнього пальця дитини (ну, плюс / мінус кілька сантиметрів – діти ростуть). Обов’язково при покупці потрібно виміряти і висоту велосипеда. При положенні стоячи на землі обома ногами рама велосипеда повинна бути не менше ніж на 8-10 см нижче промежини дитини. Це дасть їй можливість в разі падіння швидко і безпечно зістрибнути, а також досить просто сідати і злазити з нього.

Цікаво: як вибрати гурток для дитини

При посадці на сидінні дитина повинна повністю випрямленою ногою діставати до педалі в її нижньому положенні. Зверніть увагу на те, щоб це був центр стопи, а не витягнутий носочок. Нога на педалі в найвищій точці не повинна торкатися керма.

Висота керма повинна бути підібрана так, щоб його було зручно тримати при будь-якому повороті однією рукою. Кермо не повинен повертатися на 90 градусів – дитина може його випадково розгорнути і тут же впасти. До того ж при такому повороті ручка керма при падінні велосипеда може пошкодити живіт і пахову область дитини.як вибрати дитячий велосипед-1

Ще один момент – не намагайтеся купувати велосипед «на виріст», якщо дитина ще тільки вчиться на ньому їздити. На занадто великому велосипеді їй буде незручно, з’явиться страх перед їздою і падінням. Краще купіть їй якісний і міцний велосипед з хорошими комплектуючими. Через рік-два, коли дитина переросте його, ви зможете набагато вигідніше продати такий велосипед, ніж дешеву китайську підробку.

Вага велосипеда

Вазі велосипеду часто надається невірне значення. Вибираючи між сталевою та алюмінієвою рамою, батьки думають про те, чи буде дитині зручно піднімати його на свій поверх, та насправді вага велосипеда відіграє велику роль у керуванні нам.

Цікаво: вплив батьків на виховання дитини

Захист на ланцюг і кількість передач

Ланцюг повинен бути прикритий спеціальним захистом – це вбереже штанці від попадання між ланцюгом і зірочкою, а дитини – від раптового незапланованого гальмування, падіння і первинних штанів. Якщо ж такий захист у вашій моделі не передбачений виробником, потурбуйтеся про це самі і придбайте найбільш підходящий вам варіант.

Велосипед з перемиканням передач краще купувати для дітей старше 11-12 років. Досвід показує, що крутити педалі, стежити за дорогою, вчасно загальмувати, повертати кермо і ще розуміти, коли і як перемикати передачі, для дитини до 12 років занадто складно.

Гальма

Якщо ручки дитини занадто слабкі, а пальчики короткі і вони просто не дотягують до ручки ручного гальма, то він не потрібен. Для дітей до 7 років найбезпечніший і кращий варіант – ножні гальма. При наявності тільки переднього ручного гальма малюк може в аварійній ситуації розгубитися і не до кінця дотиснути ручку гальма. Врахуйте, що якщо у вашої дитини є дитячий велосипед з ножним гальмом і ви купуєте їй вже підлітковий – то краще, щоб на ньому були як ножні, так і ручні гальма. Це пов’язано з тим, що, пересідаючи, дитині відразу складно пристосуватися до ручного гальма.як вибрати дитячий велосипед-3

Амортизація

Велосипеди з колесами великого діаметру оснащуються як амортизаційною, так і жорсткою (ригидною) вилкою. Жорстка вилка здешевлює і полегшує велосипед, але при катанні по нерівній місцевості (а у нас в деяких районах міста і асфальтові доріжки можна назвати пересіченою місцевістю) руки дитини будуть відчувати на собі всі ці купини й западини. Амортизаційна вилка гасить всі поштовхи, їзда стає більш комфортною. Якщо ваше чадо вже доросліше 14 років (особливо якщо це хлопчик), то у нього явно з’явиться бажання ганяти з хлопцями де завгодно, стрибати на своєму «байці» з бордюрів і навіть з невеликих сходів. У такому випадку візьміть йому краще відразу модель з амортизаційної вилкою і міцними колесами – менше буде проблем в майбутньому.

Проколи

Досвід експлуатації дитячих велосипедів підказує, що досить часто діти проколюють колеса. Чому це відбувається частіше, ніж у дорослих, взагалі-то зрозуміло. По-перше, дорослий, побачивши бордюр, калюжу або розбите скло, постарається об’їхати, а дитині завжди цікаво, як же її байк подолає цю перешкоду. Другий момент у тому, що діти в парку і у дворах не завжди їздять тільки по доріжках і асфальту. А на землі, особливо там, де ростуть колючі кущі, завжди є гілки з колючками. По-третє, деякі виробники з метою здешевлення ставлять покришки і камери з тонкої гуми, яка легко проколюється. Краще відразу купити дитині нову хорошу покришку, камеру і ремкомпект.як вибрати дитячий велосипед-2

Установка антипрокольної стрічки, а також закачування спеціального гелю в камеру (або придбання камери із заводським «накачуванням») значною мірою допоможуть уникнути дрібних проколів, а іноді і прорізів. Стрічка прийме на себе «основний удар», але якщо прокол все ж стався, то в справу вступить гель. Він «знайде» проблемне місце і нейтралізує проблему.

Цікаво: як вибрати лижі для дитини

Для безпеки

Велосипед обов’язково повинен бути оснащений світловідбивачами, і за бажанням, переднім і заднім ліхтарями.

Велосипед повинен бути оснащений дзвінком або іншим звуковим сигналом. Не завжди підліткові і дитячі велосипеди комплектуються подібним аксесуаром, так що вам доведеться його купувати окремо.

Важливо! При покупці велосипеда враховуйте і думка дитини, адже для наших дітей іноді дуже важливі дрібниці, на які дорослі не звертають ніякої уваги. Нехай малюк сам відчує відповідальність і свою значимість при прийнятті цього рішення. Пам’ятайте, що їздити на ньому буде він, а не ви.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *