Причини, чому дитина їсть сіль

Сьогодні ми поговорити про те, що робити батькам, якщо дитина їсть сіль. Дитина їсть сіль в той час, поки інші малюки ласують солодощами та цукерками. Сільничку можна виявити в її кімнаті де завгодно – на письмовому столі, на підвіконні, біля комп’ютера. Отже, якими ж причинами може бути викликане явище, коли дитина їсть сіль? Давайте розбиратися.Дитина їсть сіль

Користь солі

Суперечки про те, наскільки корисна сіль для людини тривають досі. Одні ратують за повну відмову від солі, інші – не бачать причин з ними погоджуватися. Проте, користь солі для організму людини безсумнівна: натрій хлорид – це необхідне харчування для сечовивидної системи людини. Без солі не змогли б рухатися м’язи, в тому числі і серцевий, кров не могла б циркулювати, щоб переносити до органів кисень і поживні речовини. Тому дуже важливо підтримуватися сольовий баланс в організмі на необхідному рівні.

Цікаво: розвиток дитини в три роки

За вживання солі в достатній кількості говорить і той факт, що травоїдні тварини постійно заповнюють недолік солі в своєму організмі – вони лижуть сольові виходи на поверхні землі, жують горілу золу. Якщо солі в організмі тварини буде мало, воно може просто загинути. В цьому випадку сольові запаси, необхідні для повноцінної життєдіяльності організму, будуть повністю викачані з внутрішніх органів.

Згадаймо історію: сіль в ті часи цінувалася на вагу золота, через її нестачі спалахували «соляні бунти». Гомер називав її «божественною». В середні віки за столом прислужував особливий слуга – Солонич, який стежив, щоб сіль подавали виключно благородним гостям. Сіллю платили заробітну плату, видавали пайок чиновникам … Цікавий факт, який встановлений завдяки сучасним дослідженням: в організмі дорослої людини міститься приблизно 250 г солі, це приблизно 3-4 столових сільнички.

Тому давайте поставимо питання до себе: ви особисто будете вестися на нескінченні пропозиції відмовитися від солі? Чи приймаєте для себе безсольові дієти? Ви вільні відповісти і так, і ні. І ніхто не має права наполягати і переконувати вас змінити рішення. Ну а ми давайте розбиратися, в чому ж все-таки шкода солі?Дитина їсть сіль-2

Шкода солі

Як ми вже сказали вище, хлорид натрію – це речовина, без якого жодна жива істота просто не могла б вижити. І шкода солі полягає тільки в кількості і якості споживаної солі. Зрозуміло, не контрольоване споживання солі загрожує ускладненнями зі здоров’ям у майбутньому: порушеннями діяльності серцево-судинної і сечовивидної систем, гіпертонією та артеріальним тиском. Тут, як і в усьому, важливо дотримуватися золотої середини, і солити споживану їжу в міру.

Цікаво: які вітаміни для дітей

Якщо дитина їсть сіль, це пов’язано з проблемами зі здоров’ям?

Зазвичай, якщо дитина їсть сіль, їй призначають загальний аналіз крові і сечі (на вміст калію), перевіряють діяльність надниркових залоз після консультації з ендокринологом. Можна проконсультуватися у курортолога, лікар допоможе підібрати дієту і зміцнюючу терапію. Тільки після цього можна з точністю сказати, чим викликано бажання їсти сіль.

З чим може бути пов’язане підвищене споживання солі дитиною?

  1. Якщо чисто медичні причини виключені, швидше за все, справа буде в тому, що в раціоні дитини переважає рослинна їжа, а не м’ясна. Бажання їсти сіль може виникнути через нестачу вітаміну Д (знову ж, пов’язаного з недостатньою споживанням м’ясної їжі). Тут доречно знову згадати про інстинкт травоїдних тварин, які лижуть сіль, щоб заповнити нестачу її в організмі.
  2. Іноді звичка їсти сіль має більш глибоке коріння, коли маму ще під час вагітності тягнуло на все солоненьке. Але в той момент це бажання мало логічне пояснення: у всіх вагітних, як правило, спостерігається знижена ниркова активність, і сіль під час вагітності відігрує роль підзарядки для нормального функціонування сечовивидної системи.
  3. Іноді дитина їсть сіль на тлі прийому певних медичний препаратів, і в цьому випадку так само необхідна консультація з лікарем. Зазвичай після скасування такого препарату бажання їсти сіль пропадає.

    Цікаво: як вибрати дитячу коляску

  4. Придивіться уважніше, чи не ви самі провокуєте дитину на підвищене споживання солі? Як часто вона харчується чипсами, гамбургерами, крекерами та іншим фаст-фудом? Ця їжа зовсім не підходить для дитячого раціону. У неї свідомо кладеться підвищену кількість солі, адже після цього людина обов’язково відчує спрагу і купить прохолодні напої. Якщо дитина погано їсть, подумайте, чи правильно ви плануєте меню для дитини на тиждень. Якщо ваш малюк часто харчується фаст-фудом, можливо, ви самі закладаєте в нього збочені смакові звички! Йому вже не вистачає звичайної норми солі в харчуванні, і дитина їсть сіль додатково.Дитина їсть сіль-3

Наостанок варто сказати, що для приготування страв краще не використовувати звичайну кухонну сіль, набагато корисніше для організму кам’яна (очищена) або морська сіль. Причому солити страви потрібно вже готовими, після того, як повністю закінчена теплова обробка. У такому випадку всі корисні речовини, що містяться в морській солі, будуть збережені. Отже, якщо ваша дитина їсть сіль, обов’язково здайте аналізи, проконсультуйтеся з ендокринологом, і, якщо медичні причини виключені, перегляньте дитячий раціон. Здоров’я вам і вашим діткам!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *