Хрещення дитини, що потрібно знати

Обряд хрещення відноситься до одного з семи таїнств християнської церкви, яке свого роду оберігає людину від смерті повертаючи до життя духовного, допомагаючи тим самим потрапити людині в Небесне Царство. А таїнством хрещення прозвали тому що саме після його проведення на того, хто прийняв хрещення неймовірним чином зійде благодать Всевишнього.
Однак, щоб в процесі таїнства випадково не заподіяти не навмисно зла, необхідно дотримуватися деяких звичаїв, що сформувалися протягом багатьох століть.коли хрестити дитину-3

До такої значимої події слід підійти з усією відповідальністю, при цьому чітко розуміючи для яких саме цілей буде відбуватися цей обряд. Запам’ятайте, що ні в якому разі не можна хрестити немовля тільки тому що на цьому наполягають дідуся або бабусю, через те що так модно або так прийнято.

Коли найкраще хрестити дитину

Згідно стандартних правил хрещення православної релігії над немовлятами прийнято проводити обряд таїнства на восьмий або ж сороковий день.

Цікаво: як навчити дитину сідати

Однак бувають і винятки, коли дитину хрестять значно раніше з різних причин, наприклад, ослаблення дитини або хвороба, які представляють реальну загрозу її життю. І в цьому випадку церквою рекомендується не уповільнено проводити обряд хрещення.

Що потрібно для хрещення дитини (дівчинки)

Для хрестин дівчинки прийнято купувати спеціально для цього призначені хрестильні набори, в яких є крижма (служить свого роду пелюшкою, в яку після загортають хрещеного), політиці білого кольору. А також косинка або шапочка.

Важливим моментом тут є те, що всі речі обов’язково повинні бути виконані в білій гамі, так як саме цей колір уособлює собою чистоту душі і безгрішність, але разом з тим дозволено щоб на одязі дитини були присутні стрічки або вишивка, адже маленька повинна бути з самого народження красивою , але пам’ятайте, що все повинно бути в міру.

Цікаво: як вивчити абетку з дитиною

Після завершення хрещення крижми і політиці викидати не можна, її потрібно добре просушити, але не прати. Ці речі повинні залишатися у хрещеного до кінця його днів.

Що потрібно для хрещення дитини (хлопчика)

Для хрестин хлопчика знадобиться практично такий же список речей, як і для дівчинки:

 • Сорочка хрестинна (зазвичай її купує хрещена мати);
 • Хрестик натільний на ланцюжку або на атласною / шовкової нитки (купує хресний тато);
 • Також обов’язково з собою потрібно мати пелюшку і хрестильне рушник.

Хрещення дитини правила для батьків: кого можна вибирати хрещеними

Хрещеним або хресною немовляти за встановленими правилами хрещення не можуть бути:

 • Люди з психічними захворюваннями;
 • Ті, хто вживає алкоголь, наркотики або ведуть безладне статеве життя;
 • Атеїсти, іновірці або просто невіруючі люди;
 • Послушники;
 • Подружні пари або ті, хто перебуває в інтимному зв’язку;
 • Діти: дівчатка до 13 років, а хлопчики до 15 років.
 • Батьки крещаемого (по крові).

коли хрестити дитину-1

Необхідно пам’ятати, що стати один одному хрещеними також не можуть брат і сестра. Дітей близнюків заборонено хрестити одночасно, проте при цьому хресні батьки у них можуть бути одні і ті ж люди.

Хрещення дитини правила для хресної мами

У день таїнства хрещена не може бути вагітною, якщо ж це вже відбулося, то перед початком проведення обряду жінці необхідно сповідатися, що також є обов’язковим для всіх майбутніх хрещених незалежно від того чи вагітні вони чи ні.

Слід зазначити, що саме хрещена мати повинна купувати дитині крижми і сам хрестинний набір з усім необхідним для дитини, а священнослужителю в день обряду вона повинна подарувати хустинку з шовку.

Хрещення дітей в церкві: правила для хресного

Згідно правил хрещений батько, в свою чергу, зобов’язаний купити в подарунок дитині натільний хрестик або ж інший подарунок, це може бути і срібна ложка або набір, але разом з тим він буде в більшій мірі також відповідальний за фінансову частину проведення цього обряду.

Можна хрещеним потурбуватися і про майбутнє дитини, відкривши в банку депозитний рахунок на його ім’я нехай і з символічною сумою, але до моменту настання її повноліття, вона буде більш значущою за рахунок відсотків, що нараховуються.

У тому випадку якщо у хресних батьків присутні фінансові труднощі, то нічого страшного якщо батьки крещаемого візьмуть на себе деяку частину витрат або ж повністю їх оплатять.

Як одягатися на хрещення дитини

Хрещені батьки в день здійснення обряду в храм повинні прийти вже з освяченим натільним хрестиком.

Згідно встановлених традицій православного народу у жінок, які присутні в храмі обов’язково повинна бути прикрита голова і має бути плаття з закритими плечима і довжиною не вище коліна, щоб тканина наряду їх прикривала, проте правила хрещення дитини в православної церкви передбачають виключення для маленьких дівчаток.

Також слід зазначити що туфлі на високих підборах краще за все не одягати, адже сама церемонія зазвичай триває від 30 хвилин і може затягнутися до декількох годин, а так як всю процесію в основному доведеться стояти, та й ще з дитиною на руках, то за цей час ноги можуть неабияк втомитися.

Цікаво: як правильно вимовляти букву Л

Обряд хрещення дитини в православ’ї, правила якого висувають суворі рамки до зовнішнього вигляду жінок, то по відношенню до чоловіків немає якихось певних заборон, єдино що не варто одягати представникам сильної статі так це майки і шорти, адже таке вбрання в священному місці буде виглядати просто недоречно.коли хрестити дитину-2

Стильну стрижку і модні штани краще продемонструвати в іншому місці, а в стінах храму не варто привертати надмірної уваги і зосередитися на цілі свого перебування тут.

Як проходить хрещення дитини в церкві

 1. Обов’язково ті, хто присутні на такому таїнстві повинні одягнути на себе натільний хрестик;
 2. В процесі виконання обряду, обрані батьками хресні повинні постійно тримати крещаемого на своїх руках, при цьому роль самих батьків тут обмежується простим спостереженням за тим, що відбувається;
 3. Варто зауважити, що обряд завжди виконується в дуже урочистій обстановці, адже це являє собою таїнство народження людини в духовному плані;
 4. Наділення Символом Віри малюка відбувається за рахунок проголошення молебні священнослужителем, однак самі хресні також повинні знати цю молитву;
 5. Виступаючи в ролі хресних, люди від імені хрещеного відмовляються від лукавства і вимовляють обіцянки зберігати вірність перед Господом;
 6. Після чого священнослужитель приступає до освячення води знаходиться в купелі і потім помазує дитину оливою
  Тепер переходимо до головного етапу таїнства, коли батюшка бере дитину і вниз голівкою тричі занурює її в купіль, вимовляючи при цьому молебень хрещення;
 7. І тільки після цього дитині можна надіти хрестик, а преподобний в свою чергу обмазує деякі частини її тільця світом, кажучи заодно з цим відповідні молитви.
 8. Після завершення миропомазання хрещеним батькам необхідно тричі навколо купелі пронести немовля на руках, показуючи, таким чином, вічне духовне існування;
 9. Потім священнослужитель відмиває миро і протирає дитину рушником.

Цікаво: дитина постійно обманює

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *