Як швидко відучити дитину від нічного годування

Почнемо, мабуть, з того, щоб відучити дитину від нічних годувань досить непросто. Навіть якщо процес прикорму вже розпочато, нічне годування грудьми може тривати, одночасно будучи і харчуванням, і «снодійним» для малюка.
Крім того, не варто забувати, що годування грудьми для дитини – це далеко не просте поглинання їжі, це обожнюваний нею момент абсолютної близькості з мамою, повний ласки і ніжності, це її заспокійливе на всі випадки життя, а тому розлучатися з ним їй, звичайно , не захочеться.Як відлучити дитину від нічного годування

Особливо складно буде з тими дітьми, які сплять з батьками з самого народження і звикли в будь-який момент ночі отримувати мамині груди. А якщо врахувати ще й те, що не кожне немовля може витримати дев’ять годин без їжі, то слід бути готовими до того, що з початком процесу відлучення від нічних годувань воно стане прокидатися ще частіше і спати беспокойнішеі, навіть менше години.

З огляду на все вищесказане, слід з самого початку добре розуміти, що відучити дитину від нічних годувань – справа не одного і не двох ночей. Це складний процес, досить болючий для крихти, а тому потрібно діяти повільно, поступово і обережно, запастися терпінням.

Цікаво: розвиток особистості дитини дошкільного віку

Обов’язково зверніть увагу на наступні важливі моменти і не припиняйте нічні годування, якщо ці умови не дотримані:

 • Дитині повинно бути не менше 12 тижнів
 • Дитина набирає у вазі нормальними темпами
 • Протягом дня дитина робить достатню кількість годувань, отримуючи необхідну йому кількість їжі

Пропонує вам кілька порад на тему того, як відлучити дитину від нічного годування, причому так, щоб звести стрес і страждання малюка до мінімуму.

 • Останнє годування має здійснюватися безпосередньо перед нічним сном дитини. Час першого годування на наступний ранок, навпаки, має переміститися на більш ранній час.
 • Найважливіше значення в процесі відлучення дитини від нічних годувань має роль тата. Немовля відчуває маму, її запах, і коли вона поруч, у нього виникає цілком логічне бажання посмоктати груди, причому, не від голоду. Відверто кажучи, це єдине, що він від неї хоче в моменти неспокою і невпевненості. Адже саме ці емоції він відчуває, коли прокидається посеред ночі. Ось чому так важливо, щоб спочатку тато спробував його заспокоїти і знову вкласти спати. У дитини в цьому випадку швидше і простіше виникне нова асоціація, пов’язана з нічними пробудженнями. Але якщо у тата не вийшло заспокоїти малюка, то це повинна зробити мама.

  Цікаво: у дитини випадає волосся

  Тільки не застосовуйте відразу звичний дієвий метод – спробуйте заспокоїти і приспати малюка іншими способами – поколисайте його, заспівайте колискову і т.д. Якщо і тоді нічого не виходить, то дійте звичним чином – можливо, малюк дійсно голодний. А наступної ночі спробуйте знову. І так, повільно, але вірно, малюк зрештою відвикне від нічних годувань.Як відлучити дитину від нічного годування-1

 • Намагайтеся «віддалити» дитину від себе по ночах – відсуньте люльку подалі або перекладіть на сторону тата; якщо малюк спить з вами – покладіть тата між вами; якщо є можливість перемістити дитину в свою кімнату, процес, можливо, ще більш спроститься.
 • Якщо у малюка порушився режим дня і він багато спить в денний час, а вночі часто й подовгу не спить, спробуйте скласти йому «розклад». Протягом дня проводите з ним час, граючи і змушуючи його бути активним, щоб до вечора він втомлювався і хотів спати. Вдень давайте йому груди частіше, кожні дві – три години.
 • Якщо малюк вже досяг того віку, коли розуміє пояснення, але все ще не відлучений від грудей і прокидається ночами з проханням «цицю», спробуйте пояснити йому, що мамі потрібно відпочивати, а натомість грудей запропонуйте свою ласку, турботливий поцілунок – і повертайте малюка до сну.

Цікаво: в якому віці дитина починає бачити

Тепер ви знаєте, як відлучити дитину від нічного годування.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *