Вчимо дитину висловлювати свою думку

З такою проблемою, як нездатність ясно, доступно формулювати і висловлювати свої думки, емоції і почуття, стикаються багато людей не тільки в дитячому, а й дорослому віці. Так як навчити дитину висловлювати свою думку? Психологи вважають, що корінь проблеми найчастіше криється в дитинстві, і пов’язують це в основному з ранньою дитячою психологічною травмою, яка викликала комплекси та внутрішні утиски.

Цікаво: дитина почала обманювати

Інший аспект, що впливає на невміння висловлювати свої думки – це погана освіта і виховання (не тільки в школі, дитячому садку, але і всередині сім’ї).як навчити дитину висловдювати свою думку-2Навички комунікації в будь-якому випадку дитина отримує в сімейному колі, не всі батьки розуміють важливість спілкування, коментування і роз’яснення своїх дій дитині. Пояснюючи свої дії, батьки дають дитині базис, в пам’яті у нього поступово накопичується набір звуків, образів, дитина вчиться аналізувати, пізнає значення слів, то, як слова з’єднуються в пропозиції і вчиться спілкуватися за допомогою мови.

У школі деякі вчителі роблять помилку, дозволяючи дітям не переказувати, а читати з зошита або підручника (мова йде саме про перекази, а не читанні вголос), посилюючи тим самим невміння, висловлювати свої думки. Найчастіше буває і таке, що людина не відчуває ніяких проблем в спілкуванні, спокійно може спілкуватися наодинці з одним або у великій компанії, проте, коли справа стосується публічного виступу, будь то відповідь у дошки, тост або віршик на святі людина затискається, забуває всі слова , червоніє і відчуває клубок у горлі. У цьому випадку справа швидше за все йде про комплекс неповноцінності, людина відчуває себе ніяково від того, що її будуть оцінювати, боїться здатися смішною, незграбною, дурною, нецікавою, в загальному, боїться негативної оцінки.

Цікаво:  як швидко навчити дитину буквам

Виправити цей недолік цілком реально, в першу чергу у людини повинен бути присутнім мотив, спрямований на саморозвиток. Мотив в даному випадку спонукає особистість до дій, спрямованих на самоактуалізацію, надає силу і віру у власні здібності.

Ефективні методи для розвитку навичок спілкування та мовної діяльності або як навчити дитину висловлювати свою думку

як навчити дитину висловдювати свою думку-3

1. Читання літератури.

Для того щоб навчитися дитині висловлювати думки, повинен бути присутнім великий словниковий запас. Найкраще для читання підходить класична література, газети і журнали. Читання не повинно бути поверхневим і швидким, читати слід, глибоко вникаючи в сенс, якщо якісь слова незрозумілі, краще їх не пропускати, а подивитися значення в словнику. Слід створити обстановку, при якій ніщо не зможе відвернути від заняття читанням.

2. Переказ

Чудово впливає на мовну діяльність переказ, дитина вчиться послідовно, викладати прочитаний матеріал, виділяти основну думку, формує зв’язне мовлення. Переказувати можна рідним, друзям, а якщо нікому послухати, то можна зробити запис на диктофон. Після переказу дуже важливо висловити власну думку з приводу прочитаного.

3. Широке коло спілкування.

Широке коло спілкування є вибіром дитини для спілкування. Спілкування значно впливає на формування світогляду, культурної та моральної поведінки. Намагайтеся оточити дитину гарним колом спілкування, адже не дарма кажуть “з ким поведешся, від того й наберешся”.

Цікаво:  як навчити дитину сидіти

4. Тренінги та вправи.

Ні для кого не секрет, задаючись певною метою, доведеться працювати з дитиною.

як навчити дитину висловдювати свою думку-1

На тренінгах фахівці допомагають дітям усвідомити свою проблему, вчать виконувати вправи, які знімають зайве емоційне напруження. Дотримуючись цих правил і наполегливо тренуючись, можна значно поповнити словниковий запас, навчитися мислити і висловлювати думки послідовно і доступно для співрозмовника, а також розширити кругозір дитині.
Тепер ви знаєте як навчити дитину висловлювати свою думку.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *