З якого віку можна починати давати воду грудничку?

Скільки можна давати води новонародженому та коли краще це робити? Чи потрібно догодовувати дітей на штучному і грудному вигодовуванні? Це невеликий перелік тих питань, з якими стикаються молоді батьки після появи в сім’ї маленького чоловічка. Розглянемо цю проблему докладніше …

Вода для немовлят першого місяця життя

Всім відомо, що вода – це цілющий напій, в якому мають потребу як дорослі, так і маленькі дітки. Однак чи варто її давати дитині, якій всього лише кілька днів від народження? Загальна думка лікарів зводиться до наступного: «поїти немовлят в перший місяць життя не рекомендується».

Цікаво: дитина здригається вночі

В іншому випадку в організмі крихти може порушитися водний баланс, а також виникнути проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту.коли давати дитині воду

Сучасна медицина вказує на те, що крім материнського молока дитині, яка не досягла 6 місяців, ніякого іншого харчування не потрібно, тому допаювати його водою не варто. І це очевидно: склад грудного молока давно вивчений, в ньому є всі корисності необхідні для перших днів життя дитячого організму. Крім того, молоко на 90% складається з води, а решта 10% – це інші поживні речовини і мікроелементи.

Чи потрібно поїти водою при грудному вигодовуванні

Таким питанням часто задаються матусі, що годують своїх карапузів грудьми. Особливо ця тема стає актуальною при прогулянках в літню пору року, коли на вулиці стійка спекотна погода. Отже, як же правильно вчинити: чи давати при грудному вигодовуванні (ГВ) воду або погодувати груддю?

При годуванні материнським молоком лікарі-педіатри не рекомендують знайомити грудничка з рідиною у вигляді водички, поки їй не виповниться 6 місяців. Адже продукт лактації, що виробляється організмом матері ідеальний для новонародженого. Вперше місяці після народження дитини цей унікальний природний аналог їй замінює як молочко, так і воду.

Цікаво: коли дитина починає чітко бачити

Також дорослі повинні знати, що навіть коли на вулиці дуже жарко, немовля не відчуває дискомфорт, це пов’язано з особливостями терморегуляції тіла. Швидше за все, її організм зазнає холод, ніж спеку.

Коли можна допаювати малюків – на штучному вигодовуванні

З такою проблемою досить часто мучаються матусі, у яких діти з самого народження перебувають на штучних сумішах. При цьому задаючи питання, з якого віку можна давати воду новонародженому на штучному вигодовуванні, можна отримати абсолютно протилежні відповіді.

Що з цього приводу думають наші бабусі? Якщо прислухатися до їхніх порад, то вони пропонують допаювати водою немовлят, що знаходяться на штучному харчуванні вже в перший місяць після народження, але тільки дуже обережно і в невеликих кількостях. Свою думку вони пояснюють тим, що в будь-який штучній суміші немає тієї кількості рідини, яка необхідна для нормальної життєдіяльності дитини.коли давати дитині воду-1

Рекомендації лікарів-педіатрів близькі до бабусиних порад. Одна лише відмінність – це в самій потребі. Фахівці з області медицини пропонують давати воду новонародженим, які знаходяться на штучному годуванні, тільки коли вони самі попросять пити.

При цьому не слід пропонувати багато пити, а тим більше робити це щодня. Адже та ж штучна суміш, при приготуванні дитині, розбавляється водою.

Батькам на замітку! Привчайте дітей до рідини поступово. Щоб уникнути водної інтоксикації, в перший раз для дитини буде достатньо 1 чайної ложечки.

Як часто давати воду новонародженим (немовлятам)

Одним з головних є питання, скільки раз давати воду немовляті протягом доби? У рекомендаціях ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) описано, що все залежить від віку малюка і способу годування.

Якщо ми говоримо про грудне вигодовування, то знайомити немовляти з рідиною бажано не раніше 4-5, а в ідеалі після 6 місяців. Поки ж дитині вистачає молока, яке прекрасно замінює воду і їжу.

Цікаво: як правильно вимовляти букву Л

Що стосується штучному вигодовуванні, то їм дозволяється давати пити воду з 2-місячного віку, але тільки в невеликих кількостях:

  • від 2 місяців до 1 року – не більше 120 мл на добу;
  • після року – 150 мл на добу.

Немовля саме підкаже батькам, скільки води буде достатньо для його організму. Незалежно від способу годування, не можна вливати воду насильно.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *