Дитина не хоче вчитися: що робити

Мабуть, будь-яка сім’я стикалася з проблемами, пов’язаними зі школою. Найбільш гостра з них – чому дитина не хоче вчитися, отримувати знання. Під час навчання в школі, у дитини формуються особистісні якості, що є найважливішим процесом для сім’ї та самого чада.

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися

Найчастіше, рішення всіх проблем лежить на поверхні і потрібно лише зрозуміти причину небажання дитини вчитися.чому дитина не хоче вчитися-2

 • Не виходить. Кожна людина має індивідуальні здібності. Якщо ваша дитина мріє стати співаком або актором, а їй доводиться відвідувати школу з математичним ухилом, то не дивно, що у неї немає тяги до навчання. Рішення в даному випадку таке: спробуйте визначити профорієнтацію вашої дитини, її схильності і направте їх в правильне русло. Буває таке, що шкільна програма дається важко в зв’язку з нестачею розумових здібностей. У цьому випадку, подумайте про спеціалізовані навчальні заклади або класи.

  Цікаво: спілкування дитини з однолітками

 • Постійний контроль. Будь-якому учневі потрібен якийсь час для відпочинку. Приходячи додому, постарайтеся пару годин не згадувати про школу і необхідність виконувати домашні завдання. Втома і відсутність концентрації уваги не сприяють зосередженню на виконанні шкільних завдань.
 • Відсутність контролю. У разі, коли батьки багато працюють і не приділяють своїй дитині достатньо уваги, навчання буде на совісті самої дитини. Якщо не прищепити звичку виконувати свої обов’язки, то навчання відсунеться для дитини на задній план. Тому подбайте про це ще перед відправкою свого малюка до школи.
 • Міжособистісні відносини в школі. Про життя в школі батьки знають лише зі слів самої дитини і вчителів. Дитина може недоговорювати, а вчителі не завжди уважні. Небажання вчитися може бути пов’язано з тим, що у дитини не складаються стосунки з однолітками або вчителями. Поговоріть зі своєю дитиною по душам, дозвольте їй довіритися і відкритися вам як одному.

чому дитина не хоче вчитися-1

Насправді причин небажання вчитися може бути безліч:

 • Несприятливі відносини всередині сім’ї. Конфлікти в родині негативно впливають на розвиток дитини, вона може повністю замкнутися в собі і втратити інтерес до всього.
 • Погана компанія. Якщо ваша дитина дружить з хлопцями, які вважають, що краще займатися чимось іншим, ніж навчанням, то швидше за все їх настрій передається всім іншим в компанії.
 • Комплекси. Особливо це стосується зовнішності. Боязнь насмішок і знущань призведе до небажання відповідати на уроках і взагалі ходити в школу.
 • Залежність. Може бути від чого завгодно: від комп’ютера, від прогулянок, від соціальних мереж.

Знайти причину чому дитина не хоче вчитися – означає наполовину вирішити проблему. Ваше завдання допомогти дитині впоратися з труднощами.

Цікаво: дитина скрегоче зубами у сні

Як змусити дитину вчитися

Якщо ваша дитина не хоче вчитися, змушувати її це робити силою – не найправильніше рішення. Запасіться терпінням і розумінням. Зберігайте довірчі відносини з дитиною, з’ясуйте її наміри і бажання, постарайтеся не критикувати їх, навіть якщо вони здаються вам не раціональними.

Само по собі питання сформульовано некоректно. Школярів необхідно правильно мотивувати. Якщо у вас це вийде, проблем і сварок з дитиною ви зможете з легкістю уникнути.

Як зацікавити дитину

Виявивши причину небажання вчитися, проведіть аналіз ситуації, що склалася. Подумайте як ви можете допомогти дитині.чому дитина не хоче вчитися

 • Проявляйте повагу. Згадайте себе в школі, ви могли з легкістю впоратися зі шкільною програмою? Дізнайтеся, чого б хотілося вашому чаду насправді, поважайте його особистість і інтереси.
 • Приклади для наслідування. У більшості малюків і підлітків є кумири, на яких вони хотіли б бути схожі. Використовуйте приклади для наслідування, адже напевно в їх біографії знайдеться чим мотивувати і вашу дитини.
 • Вчіться разом. Подавайте приклад тяги до знань. Відвідуйте курси, а приходячи додому обов’язково розкажіть про те, чого навчилися і що нового дізналися. Це може послужити стимулом розвиватися і для вашої дитини.
 • Проявляйте інтерес. Запитуйте свою дитину про предмети, які даються їй важко. Головне – робіть це щиро, діти завжди відчувають обман.
 • Не карайте. Нехай покарання і служать своєрідною мотивацією, не перестарайтеся, адже вони в свою чергу можуть негативно позначитися на психіці, особливо якщо це психологічний тиск.

Цікаво: як привчити однорічну дитину до горщика

Пам’ятайте, оптимальний метод впливу можна підібрати виходячи з характеру і схильностей вашої дитини. Спробуйте правильно підібрати мотивацію, будьте наполегливі, але не забувайте про любов і розуміння.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *