Чи потрібно змушувати дитину їсти

Багато батьків скаржаться на те, що їхні діти погано їдять. Нерідко така проблема навіть стає приводом для звернення до фахівців. Ті знаходять своє, медичне пояснення, цього – паразити, що живуть в організмі, наприклад. Але, як показує практика, нерідко самі батьки винні в тому, що дитина відмовляється від їжі. Як таке можливо?

Чи потрібно змушувати дитину їсти

Якою б великою і світлою не була ваша батьківська любов, ніколи не змушуйте дитину їсти. Це дуже погано відбивається на дитячій психіці, і навіть якщо ви досягнете свого – користі від того, що ви насильно заштовхнули в рот дитині кілька ложок каші не буде ніякої. А ось у дитини в подальшому можуть з’явитися комплекси, пов’язані з їжею і з тим, як оточуючі ігнорують її бажання. Замість того, щоб тиснути на дитину, краще постарайтеся встановити, чому він не їсть.чому дитина не хоче вчитися

Причини чому дитина не хоче їсти

Ми не будемо в нашій сьогоднішній статті розглядати медичну сторону цього питання, коли причина тісно пов’язана зі здоров’ям дитини і тими захворюваннями, якими вона хворіє. Про все це вам розповість педіатр, якщо ви до нього звернетеся. Будьте готові до того, що дитині доведеться здати аналізи, відвідати вузьких фахівців.

Ми поговоримо про психологічну сторону питання. Вона грає дуже велику роль. І нерідко розгадка поганого апетиту криється саме тут.

Перегодовування

Намагаючись, щоб їх дитина харчувався правильно і більше користі отримала від здорового раціону, багато батьків забувають про те, що розміри порцій повинні бути … дитячими. Поклавши дитині дорослу порцію, вони дивуються, ну чому ж вона не їсть. У хід йдуть аргументи з’їсти за всіх членів сім’ї і навіть за сусідську кішку, дітям вмикають мультики, рідні зображують клоунів … Навіть, якщо ви досягнете бажаного і тарілка буде порожня – така їжа буде погано перетравлюватися і надалі у дитини можуть початися проблеми з шлунково кишковим трактом і не тільки.

Читати також: що робити коли дитина гризе нігті

Їжа перетравлюється важко тому, що дитина з’їла більше, ніж треба, а тут ви знову, на цей раз з полуднем або вечерею. Тому дитина знову не хоче їсти і повторяться стара історія. Дайте дитині можливість зголодніти і тоді вона сама охоче з’їсть все, що ви їй запропонуєте і навіть попросить добавки. А ваше перегодовування може привести до того, що дитина може почати страждати від надлишкової маси тіла, що негативно відіб’ється на її фізичному здоров’ї і психологічному стані, так як вона може виявитися об’єктом насмішок з боку своїх однолітків.чому дитина погано їсть-1

Суворий графік годувань

Ми звикли, що дитині потрібно жити згідно з режимом, який ми йому встановлюємо. Про користь режиму сну і гри говориться з перших днів появи малюка на світ. Дитина росте, а переконання про користь режиму для нього зберігаються і зміцнюються. Нерідко батьки не сильно прислухаються до бажань своєї дитини, а дивляться на годинник. Час для прогулянки, час для сну, час їсти … Проте, дитини правильніше буде годувати не по годинах, а тоді, коли вона зголодніла.

Важкий раціон харчування

Деякі батьки вважають, що якщо їх малюк не буде їсти м’ясо щодня, а то й по кілька разів на день, він виросте слабким і хворобливим. Зараз мова не йде про користь чи шкоду вегетаріанства, а про те, що м’ясо в дитячому організмі перетравлюється повільно і важко, що може призвести до перевантаження травної системи. До того ж, важка їжа в надлишку може стати причиною харчової алергії у дитини, привести до появи на її щоках діатезу.

Так що, хоча б кілька разів на тиждень влаштовуйте дитині вегетаріанські дні. Не поспішайте з введенням м’ясного прикорму – до 8-ми місяців педіатри цього не рекомендують робити. Однак, повністю відмовлятися від м’яса теж не потрібно, це може стати причиною анемії у малюка.

Читайте також: грудна дитина погано спить

Відсутність свободи вибору

Ваш малюк з перших днів появи на світ – сформована особистість, у якої є свої права і переваги, які ви повинні поважати. Тому, не полінуйтеся поцікавитися у дитини, що вона хоче на обід. Обов’язково запропонуйте їй кілька варіантів страв на вибір. Довіртеся інтуїції дитини, які продукти їй зараз найбільше потрібні. Спочатку до цього не просто звикнути, але в подальшому, ви зрозумієте, що це дійсно правильно.чому дитина погано їсть-2

Як змусити дитину їсти

Ви не можете, не повинні і не маєте права примушувати дитину їсти. Звичайно, мова не стосується тих ситуацій, коли відмова від прийому їжі має медичне підгрунтя. Тут варто усунути медичну причину, а потім переходити до психологічної частини питання. Ви можете просто запропонувати дитині поїсти.

Цікаво: чому дитина скрегоче зубами коли спить

А для того, щоб їжа її зацікавила, дотримуйтесь наших корисних порад:

  • Подавайте дитячі страви в дитячій посуді. Вона повинна бути виконана з якісних і безпечних матеріалів, мати привабливий зовнішній вигляд. Спочатку діти «їдять» очима.
  • Не лінуйтеся прикрашати дитячі порції. Очі, рот, носик, коктейльна трубочка в склянці молока – все це привертає увагу дитини.
  • Грайте з дитиною в кафе або в ресторан. Обладнайте для неї місце, де вона зможе зручно розташуватися, щоб поїсти. Поставте на її столик вазочку з квітами, посадіть за стіл її улюблену іграшку.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *