Типова поведінка дитини в 6 місяців

Піврічний малюк вже сильно відрізняється від новонародженого. Кожен день він набуває нових навичок в спілкуванні, проявляє свої індивідуальні риси характеру. Фізичний розвиток дитини в 6 місяців дозволяє йому активно рухатися, перевертатися, повзати, а деяким навіть сидіти. Мами спостерігають також значну прибавку у вазі свого крихти. Всі ці зміни впливають на режим дня, раціон харчування малюка.

дитина у 6 місяців-2

Дитині в цьому віці необхідна не просто мамина турбота. Хоча б приблизно знаючи, що повинна вміти дитина в 6 місяців, батьки можуть планувати ігри та розвиваючі заняття для формування її нових умінь і навичок.

Цікаво: розвиток дитини в 3 місяці

Фізіологія піврічного малюка

У дитини 6 місяців фізичний розвиток відбувається швидкими темпами. ЇЇ вага вже вдвічі більше, ніж у новонародженої. За поточний місяць вона додасть у вазі ще приблизно 650 грам і виросте на пару сантиметрів. У кожної дитини свій індивідуальний графік розвитку. Однак, існують приблизні норми, на які орієнтуються дитячі лікарі та батьки. У хлопчиків і дівчаток вони різняться.

Показник Для хлопчиків Для дівчаток
 Вага 6,4 – 9,8 кг 5,7 – 9,3 кг
Зріст 63,3 – 71,9 см 61,2 – 70,3 кг
Окружність голови 40,9 – 45,8 см 39,6 – 44,8 кг
Окружність грудної клітини 41,4 – 47,6 см 41,6 – 45,8 кг

Невеликі відхилення від цих норм не повинні викликати особливої тривоги. А ось сильне відставання або серйозне випередження фізичного розвитку від того, яким воно повинно бути в шість місяців, – привід розібратися в ситуації.

Вміння і навички 6-місячну дитину

Кожній мамі приємно похвалитися, що вміє дитина в 6 місяців. Адже багато діток до цього часу вже можуть сидіти без сторонньої допомоги або в спеціальному стільчику, повзати на животі, допомагаючи собі ніжками, а деякі вже намагаються встати на карачки.

Фізичний розвиток дозволяє 6-місячній дитині виконувати різноманітні дії:

 • Кроха вже намагається підніматися на ніжки, тримаючись за яку-небудь опору. Якщо допомогти трохи дитині і підтримати її, то вона почне перебирати ніжками, прагнучи зробити шажочки.
 • Малюк сам тягнеться за іграшками, спритно маніпулює ними, з легкістю перекладаючи з однієї руки в іншу.
 • Малюк здатний оцінювати результати своїх дій. Він уже знає: якщо потрясти брязкальце, воно буде видавати звуки; якщо кинути іграшку, вона впаде на підлогу.
 • Будь-яке вивчення предметів закінчується тим, що малюк тягне їх в рот. 6-місячна дитина таким чином пізнає навколишній світ.
 • Діти цього віку вже відгукуються на своє ім’я, відповідаючи пожвавленням і навіть посмішкою. Вони вже знають назви багатьох предметів, знаходячи їх очима при згадці батьками.
 • Дитячий лепет ще не має якогось смислового значення. Але звуки вже поступово складаються в склади.
 • Виявляючи ніжність до мами, до чужих людей малятко ставиться насторожено. А ось з іншими дітьми він із задоволенням грає, копіюючи їх поведінку.
 • У цьому віці можна займатися з дитиною, привчаючи її їсти з ложки, адже вона вже вміє губами знімати з неї їжу.

Якщо здається, що розвиватися дитині щось заважає, то звернутися за допомогою до фахівця потрібно в наступних ситуаціях:

 • Малюк не може перевернутися зі спинки на животик і навпаки.
 • Крихітці не вистачає сил підняти верхню частину тулуба, коли він лежить на животі.
 • Не може зайняти положення сидячи, навіть якщо його підтримують.
 • Дитина не повертає голови, щоб розглянути навколишні предмети.
 • Малюк не вивчає іграшки, тягнучи їх в рот.
 • Малюк не вивчає предмети за допомогою рук: не трясе, не обмацує іграшки, не стукає ними.дитина у 6 місяців

Значення режиму дня для піврічного дитини

Встановлений розпорядок дня, щодня дотримуваний, – запорука здорової нервової системи як малюка, так і всієї сім’ї. Режим дня дитини в 6 місяців зазнає деякі зміни. Адже на сон їй потрібно тепер менше часу, а під час неспання малюк вимагає до себе більше уваги. У цьому віці на сон доводиться 15 – 16 годин на добу. Звичайно, більшу кількість цього часу займає нічний сон, на який потрібно 9 – 10 годин. Решту часу розподіляється на 3 денних сни.

Якщо дитина в 6 місяців вночі погано спить, потрібно постаратися не будити її вранці. Засипати вона повинна після щоденної гігієнічної процедури та годування. При грудному вигодовуванні посмоктати груди потрібно давати малюкові в передранкові години. Спати дитина повинна в провітрюваній кімнаті при комфортній температурі. Один з денних снів краще проводити на вулиці, якщо погодні умови сприятливі.

Цікаво: коли змінюється колір очей у дитини

Прогулянок має бути дві для 6-місячного малюка. Не варто виходити гуляти, якщо йде сильний дощ, вітер збиває з ніг, а температура на вуличному термометрі нижче 10 ° С.

6 місяців – час, коли пора вводити перший прикорм. Крім грудного молока або дитячої суміші малюкові можна давати овочеве або фруктове пюре. Новий продукт пропонують крихітними порціями, поступово збільшуючи обсяг, якщо не було жодної негативної реакції.

Хоча щоденні заняття з 6-місячним малюком проходять цікаво, слід обов’язково дотримуватися режиму. Біологічний годинник у кожного малюка свій. Але приблизний розпорядок дня може бути наступним:

 • 6:00 – 8:30 – пробудження, ранкові гігієнічні процедури, повітряні ванни, перше годування
 • 8:30 – 10:00 – перший денний сон
 • 10:00 – 13:00 – годування, прогулянка, вправи з легким масажем
 • 13:00 – 13:30 – годування
 • 13:30 – 15:00 – другий денний сон
 • 15:00 – 17:00 – активний період, що включає розвиваючі ігри та фізичні вправи
 • 17:00 – 17:30 – годування
 • 17:30 – 19.00 – прогулянка на свіжому повітрі
 • 19:00 – 21:00 – спокійні ігри з малюком, спілкування в колі сім’ї, купання
 • 21:00 – 21:30 – годування
 • 21:30 – 6:00 – нічний сон

Кожна матуся цілком може сама скласти індивідуальний розпорядок дня для свого малюка, з огляду на його природні біоритми.

Особливості харчування малюка в 6 місяців

Для піврічних дітей грудне вигодовування є переважним. Але поживної цінності молока мами вже недостатньо. Тому 6 місяців – ідеальний вік для початку прикорму. Зазвичай на прийомі у педіатра матусі отримують повну інформацію про те, чим годувати дитину в 6 місяців. Починаються перші прикорм з соків і багатокомпонентних фруктових і овочевих пюре.

Цікаво:  як вибрати дитячі ролики

У раціоні дитини в 6 місяців з’являються соки і пюре з моркви, яблук, гарбуза, буряка, цвітної капусти, броколі, кабачків, а також однокомпонентні безмолочні каші. Одночасно можно спробувати запропонувати малюкові курячий жовток, розвівши невелика кількість вареного продукту в молочку.дитина у 6 місяців-3

Кількість годувань піврічного малюка – 5 разів на день. Скільки повинна з’їдати дитина в 6 місяців, видно з такої таблиці:

Час годування Чим годувати
6:00 Грудне молоко
10:00 200 г овочевого пюре з декількома грамами жовтка
13:00 Грудне молоко, 30 мл фруктового пюре
17:00 200 мл однокомпонентної безмолочної каші, 30 мл соку з моркви або буряку
21:00 Грудне молоко

В цілому за добу піврічний малюк отримує 800 – 850 мл маминого молочка і 350 – 400 мл прикорму. Дітки, які знаходяться на штучному вигодовуванні, отримують в цілому аналогічну кількість соків, каш і пюре. Якщо малюк добре реагує на нові продукти, не вередує між прийомами їжі і вагу набирає відповідно до норм, значить новий раціон йому підходить і повністю насичує.

Якщо малюк неспокійний, це не завжди є ознакою неправильного раціону. У цьому віці можуть почати різатися зубки. При цьому ясна сверблять. Дитина вередує, а батьки нервують. Потрібно набратися терпіння, адже для кожного члена сім’ї важлива турбота і підтримка.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *