Причини плачу новонародженого

Плач новонародженого викликає паніку у батьків: малюк захворів. Насправді дитина може плакати з найрізноманітніших причин.
Плач дитини – єдиний можливий для новонародженого спосіб спілкування з рідними, адже іншої мови малюк ще не освоїв. У перші дні і тижні життя нового чоловічка вам буде дуже складно зрозуміти його потреби і бажання. Але не переживайте, пройде зовсім небагато часу і ви буде знати: заплакав малюк від нудьги або від голоду. А поки зверніть увагу на наші підказки.чому дитина плаче-1

Чому дитина плаче

Плач для немовляти – єдиний спосіб заявити про свої дискомфорти.

Цікаво: бліда шкіра у дітей

Це, можна сказати, що основне відчуття у дітей – воно дуже багатогранне, тому плакати дітки в такому віці можуть з абсолютно різних причин:

  • бажання прикластися до грудей, вгамувати голод і задовольнити смоктальний рефлекс;
  • відчуття дискомфорту (холод, переляк, тривога, жарко-холодно-мокро);
  • необхідність в сечовипусканні або спорожнення кишечника;
  • нездужання дитини;
  • підвищена чутливість шкіри (відчуття сухості, стягнутості шкіри, свербіж)

Плач голодного малюка, відрізняється від плачу, що виник внаслідок болю чи дискомфорту. І якщо мама уважна до малюка, то вона поступово навчиться розрізняти, чому плаче її немовля.

Читати також: дитина дуже погано спить

Мова плачу

«Мама, я покакав!» Закличний плач – малюк кричить 5-6 секунд, потім робить паузу секунд на 10, чекаючи результату, потім знову кричить приблизно 10 секунд і знову затихає на 20-30 секунд. Потім період плачу поступово збільшується, поки не переходить в суцільний.чому дитина плаче?

«Мама, я хочу їсти!» Голодний плач – починається з призовного, і якщо мама підійшла і взяла на руки, але не запропонувала груди, то плач стає різкіше, малюк пошуковими рухами голови шукає груди.

«Мама, у мене болить животик! Навіщо ти пила газовану воду ?!» Плач при болю різкий, безперервний, в ньому періодично виникають сплески відчайдушного крику, які, мабуть, відповідають посиленню больових відчуттів.

«Мама, я хочу спати …» Плач при бажанні заснути звучить як рівне пхикання-скарга, що супроводжується позіханням і закриванням глазок.

Цікаве: хрещення дитини прикмети

Що робити

Якщо дитина заплакала, потрібно взяти її на руки і погодувати, якщо вона на грудному вигодовуванні – прикласти до грудей. Груди для немовляти – це не тільки їжа, але і заспокоєння і захист від страхів. А якщо дитина заплакала, перебуваючи на руках, треба запропонувати їй груди і трохи покачати, як би створюючи відчуття внутрішньоутробного стану.
І не бійтеся, що, реагуючи на плач новонародженого малюка, ви можете розпестити свою дитину. Ці побоювання позбавлені яких би то не було підстав, оскільки малюка у віці до 1 року розпестити неможливо. У цьому віці можна лише закласти в ньому впевненість у маминої любові і доброзичливості світу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *