Чому дитина сильно потіє

Сильне потовиділення у дитини під час сну може мати дуже різні причини. У цьому матеріалі ми не будемо розглядати такі банальні фактори, як висока температура повітря в кімнаті, надмірне укутування малюка або використання синтетичної постільної білизни. Всі ці причини повинні бути очевидні кожному з батьків, тому ми розберемося в серйозних захворюваннях або порушеннях різного характеру, через які може виникнути сильна пітливість під час сну у дітей. чому дитина сильно потіє

Давайте розберемося, чому дитина сильно потіє?

Підвищена активність потових залоз

Одна з причин підвищеної пітливості уві сні у дітей пов’язана з нормальною реакцією організму на простудні захворювання. Процеси гіпертермії запускають механізми виведення шкідливих речовин з потом, в результаті чого перестає рости температура тіла і малюк швидше видужує.

Індивідуальні особливості

Іноді малюк сильно потіє уві сні через особливості роботи вегетативної системи. Вона відповідає за різні процеси, в тому числі за потовиділення. Буває, що вегетативна система просто не встигає сформуватися, а також підвищена пітливість може бути пов’язана з її індивідуальними особливостями.

Цікаво: відлучаємо дитину від грудей

Визначити порушення роботи даної системи можна по ряду додаткових симптомів:

 • дитина постійно безпричинно потіє, особливо по ночах;
 • виділення мають різкий запах, не властивий поту;
 • потіють непарні місця або окрема ділянка тіла: тільки лоб, шия або одна з долонь;
 • консистенція виділень змінюється: піт стає то в’язким, то густим.

чому дитина сильно потіє-1

Переживання

Іноді підвищена пітливість під час сну у підлітка обумовлена його надмірною емоційністю. Помітити це можна, якщо дитина занадто гостро сприймає все, що відбувається навколо неї і потіє через хвилювання. У більшості випадків подібне явище саме проходить через певний час.

Цікаво: дитина лівша причини

Рахіт

Серед небезпечних причин гіперфункції потових залоз виділяють таке небезпечне захворювання, як рахіт. Розвинутися він може на тлі нестачі вітаміну D ще в дитинстві, але іноді з’являється у дітей після року. Діагностувати цю хворобу батьки можуть по ряду симптомів:

 • рясна пітливість уві сні у дитини;
 • піт має їдкий запах і викликає роздратування шкіри і свербіж;
 • при засипанні малюк іноді здригається;
 • на потилиці утворюється лисина через те, що дитина постійно треться головою об подушку;
 • порушується робота кишечника.

Cпадкові фактори

Іноді сильне потовиділення під час сну у дітей пов’язано зі спадковими факторами. Від батьків дитині може передатися муковісцидоз або фенілкетанурія.чому дитина сильно потіє-2

Лікування пітливості у дітей

При виявленні постійної пітливості під час сну у дитини потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Перед призначенням будь-якого лікувального препарату або процедур фахівець повинен направити маленького пацієнта на:

 • аналіз крові для визначення концентрації цукру;
 • гормональний аналіз крові;
 • здача поту на аналіз для виключення муковісцидозу;
 • загальний аналіз сечі;
 • УЗД щитовидки;
 • флюорографія.

Коли причиною пітливості у дітей під час сну стає спадковість, а не небезпечне захворювання, батьки повинні подбати про полегшення ситуації. Перед сном можна робити спеціальні ванночки або застосовувати натуральні дезодоранти.

Цікаво: коли маленькі діти починають бачити

Перед сном шкіру малюка можна протирати часточкою лимона, а також використовувати дитячу присипку. Для дітей старшого віку (від 7 років), можна використовувати відвар з лаврового листа і кори дуба, яким протирають шкіру для нормалізації функцій потових залоз.

З самого малого віку купуйте дитині речі з натуральних тканин, а також провітрюйте приміщення перед сном. Намагайтеся підтримувати температуру в кімнаті до 22-23 градусів.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *