Дитина виросла егоїстом, що робити?

Як перевиховати егоїстичних дітей? Та як не виростити егоїста?

Діти – це сенс нашого життя. Це найдорожче, що дає нам Бог, тому ми намагаємося дати їм все найкраще. На жаль, батьківська любов часто переходить межі, і дитина росте егоїстом. Як запобігти цій ситуації? Що робити з дитячим егоїзмом? Чи можна перевиховати малюка? Питань багато і відповіді на них неоднозначні. Зрозумілим є одне – якщо проблема є, то потрібно докласти всіх зусиль, щоб її вирішити.дитина-егоїст

Чому діти виростають егоїстами?

Психологи стверджують, що малюк приходить в цей світ егоїстом. Він стає для батьків «центром всесвіту» і несвідомо відчуває свою перевагу. Виходить, що егоїстичність – це риса характеру, яка формується ще з пелюшок. До 3-х років це цілком нормально, а ось після цього віку дитина повинна поступово навчитися спілкуватися з іншими дітьми, знаходити компроміс, ділитися своїми іграшками. Батьки повинні всіляко це заохочувати. Якщо цього не відбувається, то дитина росте самозакоханою і емоційно холодною до потреб інших людей.

Цікаво: коли дитина починає стояти

Основні причини дитячого егоїзму:

  • Егоїстичність батьків. Кращий спосіб виховання – це власний приклад. Мало розповідати дітям про те, що потрібно ділитися і бути уважним до оточуючих. Потрібно демонструвати це на власному прикладі. У егоїстичних батьків виростають егоїстичні діти.
  • Надмірна похвала. Дітей потрібно хвалити і заохочувати – цього ніхто не заперечує. Але все повинно бути в міру. Не варто говорити своїй дитині, що вона краще за всіх з приводу і без приводу. Хваліть її тільки за значущі вчинки.
  • Надмірна батьківська активність в плані виховання. Занадто турботливі або владні батьки пригнічують дитячу особистість, що призводить до психологічної незрілості. Дитина залишається на стадії трирічного малюка і живе з відчуттям, що весь світ повинен «крутитися» навколо неї.

Як боротися з дитячим егоїзмом?

Не варто впадати у відчай, якщо ви помітили, що у вашій сім’ї росте дитина-егоїст. Постарайтеся, якомога раніше приділити увагу цьому питанню і у вас вийде виховати відповідальну і емоційно зрілу особистість.дитина-егоїст-1

Привчайте малюка до домашніх справ. Він може зібрати іграшки, скласти одяг, помити за собою посуд. Невеликі доручення виховують у дітей почуття відповідальності, привчають до турботи про інших людях.

Що робити коли дитина не хоче прибирати іграшки:

  • Не нав’язуйте малюкові свою думку. Намагайтеся радити, підказувати, але не приймати рішення за нього. З дитинства людина повинна вчитися нести відповідальність за свої вчинки.
  • Негативний досвід – це хороший учитель. Не варто захищати від нього своє чадо. Це зовсім не означає, що потрібно залишати його один на один з виниклою проблемою. Але й не варто боятися таких ситуацій. Тільки так діти зможуть навчитися відповідальності і самостійності.
  • У дитини повинні бути свої невеликі обов’язки: прибирати кімнату, поливати квіти, доглядати за домашніми тваринами і т.д.
  • Як можна частіше цікавтеся внутрішнім світом свого чада. Запитуйте, як у нього справи, що йому запам’яталося в сьогоднішньому дні, з ким йому подобається спілкуватися і чому, щоб він хотів прочитати або подивитися. Таким чином, ви проявляєте свою турботу і увагу до маленькій людині. На вашому прикладі він буде теж цьому вчитися.

У 3-4 роки діти часто вередують. Це особливості розвитку дітей дошкільного віку. Якщо постійно потурати цим капризам, вони звикають до споживчого відношенню і виростають егоїстами.
Раз на тиждень робіть добрі справи: відвідайте притулок для тварин, допоможіть літній сусідці, зробіть годівницю для птахів і т.д. Діти повинні привчатися не тільки брати, а й давати.

Цікаво: що може дитина в рік

Дитина-егоїст: як перевиховати?

Якщо ви упустили момент і син або дочка почали проявляти егоїстичні риси, не опускайте руки.
Ситуацію можна виправити, хоча це і непросто.

Якщо дитина почала істерити, дайте час, щоб вона заспокоїлася. Відведіть її в сторону і спокійною запитаєте, що їй не подобається і що вона хоче. Поясніть, чому ви не можете виконати її прохання. Не потрібно ігнорувати дитячі капризи. Це не виправить ситуацію, а погіршить її ще більше. Ваша поведінка буде говорити маляті про те, що ігнорування людських почуттів – це нормально. А адже саме від цього дитя і потрібно відучити.дитина-егоїст-2

Пояснюйте малюкові, що плач – це не вихід із ситуації. Дайте йому кілька варіантів вирішення проблеми. Нехай вибере кожен з них і спробує вирішити проблемну ситуацію самостійно.
А що ж робити, якщо дорослі діти – егоїсти? На жаль, перевиховати їх уже не вийде. Хіба що вони самі цього захочуть. Батькам потрібно просто навчитися з ними спілкуватися і знаходити компроміси.

Цікаво: як вибрати велосипед для дитини

Дитячий егоїзм – це проблема, яка хвилює багатьох батьків. Приділяти їй увагу потрібно з раннього дитинства. Якщо ж дитина виросла егоїстом, не впадайте у відчай. Ситуацію можна змінити, потрібно просто запастися терпінням.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *