Як навчити дитину ходити

Час летить дуже швидко. Зовсім недавно Ви дізналися про вагітність, наче не так давно Ваш малюк тільки-но з’явився на світ, а зараз він  вже робить перші кроки.
Перед тим, як почати ходити, дитина готується, намагаючись встати за допомогою найближчого предмета. Потім із задоволенням ходить, тримаючись за мамину руку або коляску. Вже до року багато малюків з легкістю можуть подолати відстань кімнати або пройти від мами до тата. Саме в цей період дитина вже може самостійно встати і піти, без допомоги опори або дорослих. У 14-15 місяців малюк може встати з сидячого положення, подолати перешкоду або залізти на невисокий диван.

У віці 9-11 місяців кожна дитина бажає пізнати світ, всидіти на місці для неї – неможливо. Як навчити дитину ходити, котра готова зробити свої перші кроки? В даному випадку існує 9 нескладних правил:

Готовність малюка

Не варто квапити дитину зробити свій перший крок. Опорно-руховий апарат розвивається поступово, саме тому навантаження повинна бути своєчасне. Для початку нехай дитина відмінно освоїть техніку повзання, – це дозволить зміцнити м’язову систему і вдосконалити опорно-рухові функції.

як навчити дитину ходити-2

Використовуємо цікавість малюка за призначенням

Якщо дитина повзає, то покажіть йому предмет, який знаходиться вище. Це приверне його увагу і простимулює встати. При перших кроках малюка варто притримувати і страхувати його. Адже після невдалого падіння дитина може злякатися і на деякий час припинить спроби ходити. Не забувайте хвалити його за маленькі досягнення!

Читайте також: грудна дитина зригує, причини

Копіювання поведінку

Діти люблять наслідувати інших, тому частіше проводьте час в компанії більш дорослих діток.

Самостійність – як навчити дитину ходити

Бажано не використовувати ходунки, так як саме вони розвивають лінь у дитини. Адже ходити самостійно набагато складніше, ніж в ходунках. Краще використовувати каталки.

«У русі життя»

На дитячому майданчику дозволяйте дитині якомога більше рухатися і грати. Відмінний варіант – дитяча коляска, яка буде хорошим помічником незалежно від статі малюка.

Читати ще: сценарій хрещення дитини

Відмовитися від взуття

Поки Ваш малюк не навчитися ходити, бажано не надягати йому взуття. Ходіння босоніж удома дозволить стопі правильно сформуватися і правильно розвиватися, адже на стопі є численна кількість нервових закінчень, які впливають на весь організм. Для запобігання плоскостопості у дитини, можна одягнути спеціальні шкарпетки з прогумованою підошвою.як навчити дитину ходити-1

Падіння – як навчити дитину ходити

У той момент, коли дитина вчиться ходити падінь не уникнути. Діти дуже сильно відчувають страх батьків. Намагайтеся спокійніше реагувати на падіння, не смикати дитину й не кричати на неї. Після кожного незначного падіння дозвольте дитині встати самостійно.

Свобода

Дозволяйте дитині багато повзати, ходити і долати перешкоди. Організуйте смугу перешкод з подушок і іграшок, а також разом з нею беріть участь в цій грі.

Безпека

Зробіть свій будинок максимально безпечним для свого малюка. Приберіть всі предмети, що б’ються, знешкодьте небезпечні гострі кути, а двері шафок замкніть спеціальними пристосуваннями.

Цікаво: як навчити дитину розмовляти 

Пам’ятайте! Зовсім трохи терпіння та уваги, і Ваш малюк буде бігати!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *