Як навчити дитину сидіти, корисні вправи

Всіх молодих батьків рано чи пізно починає турбувати питання про те, як навчити дитину сидіти.

Багато педіатрів рекомендують не форсувати події і спостерігати за малюком. Якщо він не проявляє інтересу до сидіння, можливо ще просто не настав час.

Так, організм дитини може бути не готовий до такого нового для себе положенню. Зрозуміло, можна змусити дитину сидіти, але користь від цього буде сумнівна.

В якому віці і як навчити дитину сидіти?

У переважної більшості грудних дітей потреба в сидінні виникає у віці від шести місяців. Це нове положення потрібно їм для того, щоб не спати і грати було ще цікавіше.

З точки зору фізіології такий вік дуже підходить для сидіння, адже м’язи грудної клітки і черевного преса вже досить сформовані, спина стала міцнішою.

Цікаво: як навчити дитину запам’ятати букви

Все це забезпечує відсутність неприємних відчуттів, тому дитина не відчуває ніяких незручностей, утримуючи спину прямо без будь-якої опори. Саме цей вік і підходить для навчання малюка премудростям сидіння.

Хлопчиків зазвичай починають вчити раніше, ніж дівчаток, починаючи з п’яти місяців. Важливо запам’ятати, що дівчаток краще не садити до півроку, щоб уникнути різних проблем, таких, як загин матки.jak-navchiti-ditinu-siditi
Головне – не користуватися опорою і не обкладати дитину купою подушок, адже малюкові важливо навчитися сидіти самостійно. Присутність сторонньої опори може привести до того, що дитина набуде шкідливу звичку сутулитися, і згодом буде страждати від неправильної постави.

Після семи місяців багато діток прекрасно сидять самі, а якщо втомляться, то лягають на спинку.

Вправи для малюків – як навчити дитину сидіти

Лікарі-педіатри досить часто зустрічаються з проблемою небажання піврічних дітей сидіти. Тут важливо переконатися у відсутності серйозних патологій центральної нервової системи, перевірити м’язову тканину на предмет дистрофії, переконатися, що у малюка немає рахіту.

Тренування слід проводити щодня, виконуючи наступні вправи:

  1. Вихідна позиція малюка – положення лежачи. Потрібно допомагати дитині сідати, м’яко утримуючи його за долоньки. Спочатку ця вправа буде сильно стомлювати дитини, тому не варто виконувати більше 3-4 підняттів.
  2. Підтягування за ручки. Малюкові, який лежить на спині, треба подати великі пальці рук. Коли він візьметься за них, слід акуратно підняти його наверх. Спочатку для цього використовується дві руки, а згодом можна піднімати і однієї, підтримуючи ніжки малюка під колінами. Головне – не форсувати рух, нехай руки залишаються нерухомими, що дозволить дитині підтягнутися самотужки.
  3. Тренуйте посидючість і здатність балансувати в просторі, посадивши малюка на тверду поверхню, притримуючи однією рукою його ніжки, а іншою – тримаючи його за руку. У цьому положенні потрібно м’яко розгойдувати малюка в різні боки. Виконуючи кругові обертання, покладіть з боків пружні подушки, щоб підстрахувати дитини.
  4. Дайте можливість дитині попустувати в манежі, який оснащений сіткою з великими вічками. За них можна триматися і підтягуватися, це дозволить малюкові навчитися самостійно вставати і сідати з положення «стоячи».

Цікаво: дитина не хоче їсти

Щоб сидіти було легше, потрібно правильно підготувати м’язи спини, тренуючи їх такими вправами:

  1. Дитину слід укласти на живіт, після чого допомогти йому перевернутися на спинку, а потім – знову на живіт. Виконуючи цю вправу, можна спробувати зацікавити малюка яскравими іграшками, брязкальцями – він буде тягнутися за цікавим предметом і стане рухатися з більшою охотою. Батьківська допомога може полягати в легких підштовхування долонями під стопи.
  2. Посадіть дитину на коліна, віддаючи йому долоні в якості опори, за яку можна потриматися.
    Щоб зацікавити дитину, можна грати з ним в потішки і розважати його кумедними віршиками.jak-navchiti-ditinu-siditi-1

Малюк відмовляється сідати – як навчити дитину сидіти

Часто малюк сам прагне навчитися самостійно сидіти, для цього йому не потрібна стороння допомога і стимуляція.

Зазвичай у дитини потяг до розвитку сильно випереджає батьківську допомогу в цьому питанні, тому, що саме батьки чинять малюкові всілякі перешкоди в прагненні пізнати навколишній світ і зводять навколо нього барикади з подушок.

Таким чином, здоровий малюк на певному етапі свого життя неодмінно захоче навчитися сидіти, адже його інстинкти велять бути самостійним, дізнаватися нове і прагнути до більшого.

Якщо ж шуканий вік настав або давно пройшов, а малюк зовсім не хоче сидіти, потрібно неодмінно проконсультуватися з грамотним фахівцем.

Цілком можливо, що причиною такої поведінки є приховані захворювання або травми. Однак не варто панікувати, якщо дитина не навчилася сидіти на півроку, адже ця хитра наука може підкоритися і в сім, і навіть у вісім місяців.

Дотримуємося техніку безпеки

Не можна починати вчити дитину сидіти, не переконавшись попередньо, що його фізична підготовка досить хороша.jak-navchiti-ditinu-siditi-2

Не можна садити дітей, користуючись додатковими фіксаторами тулуба (диванними валиками або звичайними подушками), тому що такий підхід може призвести до порушення постави.

Проблеми зі спиною можуть початися і тому, що дитина страждає гипертонусом розгиначів стегна або згиначів гомілки.

Справа в тому, що це заважає випрямити ноги в позиції “сидячи”, а значить, що малюк при сидінні використовується в якості опори сідничні м’язи, впершись п’яти в підлогу, хребет при цьому знаходиться в неправильному положенні.

Іноді дитина заходиться в плачі, вставши в манежі на ніжки і намагаючись сісти назад – це нормально, адже сідати з положення «стоячи» набагато важче, ніж з положення «лежачи». Кроха неодмінно впорається з цим, але пізніше, ближче до 10-11 місяців.
Якщо малюк ще не вміє сидіти, його можна катати в колясці тільки за умови, що вона оснащена жорсткою спинкою, здатної відкидатися в положення «напівлежачи».

Цікаво: дитина скрегоче зубами вночі

Як і в попередньому випадку, не слід залишати малюка в колясці довше, ніж на одну годину в день.
Головне – не намагайтеся підігнати свою дитину під узагальнені стандарти, адже це зовсім не еталон. Розвиток кожної крихти протікає індивідуально, тому деякі дітки обганяють стандартні терміни, а деякі, навпаки, запізнюються.

Основне завдання батьків – забезпечити дитині надійну підтримку, а також не пускати на самоплив процес розвитку свого малюка.

Помітивши очевидні затримки в розвитку або інші дивні речі, слід обов’язково записатися на прийом до педіатра.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *