Чи потрібно заставляти дитину вчити уроки?

У школярів молодчих класів звичка робити уроки ще тільки виробляється, як заставити дитину вчити уроки? Допомогти їм у цьому можуть шкільні вчителі. Але найбільшу підтримку дитині нададуть батьки. Зробіть приготування уроків цікавим, різноманітним. Оформіть робоче місце дитини, поставте зручний стіл, красиву лампу, напишіть разом веселий розклад уроків, цікаві вірші і побажання школяреві перед початком виконання домашніх завдань.як засавити дитину робити уроки-1

Можна пограти у пісочного годинника, який буде фіксувати, коли можна зробити перерву в уроках. Якщо в сім’ї кілька дітей, можна на стіну повісити карту змагань: хто як вчиться, працює по дому.

Цікаво: чому дитина бреше

Різні предмети, різні вчителі…

Поспостерігайте за сином. Можливо, він відмовляється виконувати завдання з певних предметів: математики, мови? Поговоріть з учителем, чому йому не дається цей предмет. Допоможіть хлопчикові розібратися з матеріалом. На самому початку нехай сформулює, що він повинен зробити. Це заспокоює, знімає тривожність. Деякі школярі відчувають страх, ще не почавши це завдання виконувати. Не можна, щоб уже в початковій школі труднощі відбили бажання вчитися.

І навпаки, якщо дитина любить якийсь предмет, наприклад, «Я і Україна», малювання, заохочуйте ці заняття, розвивайте його в цій галузі. Інтерес до цього предмету допоможе сформувати позитивне ставлення до школи взагалі.

Оцінки або знання?

Діти не хочуть вчитися – це може бути проявом ліні, пасивності, безвідповідальності, страху. Постарайтеся пояснити: вчитися треба не заради оцінок, а заради знань. Гарна оцінка з тобою тут і зараз, а знання знадобляться в майбутньому. Спробуйте разом зрозуміти, де вони стануть в нагоді.

Запропонуйте дитині подумати: що буде, якщо тато перестане ходити на роботу, мама – готувати їжу, прибирати? Певні обов’язки є і у дитини, якщо їх не виконувати, то можна позбутися якихось благ в житті.

Як карати?

Нагадуйте про уроки без криків, будьте терплячі. Чи варто карати дитину фізично, бити? Мені здається, ні, адже ви хочете зацікавити дитину школою, а не просто примусити виконувати нудну роботу. Використовуйте інші стимули для підвищення інтересу до навчання. У коло цінностей сучасного школяра входить комп’ютер (гри, соціальні мережі, фільми), матеріальну винагороду, яку багато хто отримує від батьків за гарне навчання та поведінку.

як засавити дитину робити уроки-2

І все ж найцінніше для дитини – це ваші відносини. Зумійте пояснити: Вам важко усвідомлювати, що вона не хоче вчитися, від цього втрачається в сім’ї взаєморозуміння, доброзичливість. Ось побачите: це «вирівняє» дитину краще, ніж всякі заборони. Тому що думка батьків для неї грає величезну роль (хоч іноді вона це і не показує).

Цікаво: чому дитина потіє коли спить

Тяжко бути нелюблячим!

Молодші школярі часто не хочуть вчитися через страх невдач. Якщо дитину лають в школі, критикують вдома, вона може себе відчувати нелюбимою, непотрібною. Дитина про себе може думати: «Не виходить – і не треба. Все одно, навіть якщо я буду вчити англійські слова, я їх не вивчу і отримаю погану оцінку. Краще і не починати ». Підтримайте дитину, допоможіть їй подолати цей бар’єр. Дайте їй відчути, що мама з татом її люблять завжди – незалежно від оцінок в школі, незалежно від успіхів і невдач в житті.

Якщо дитині не вистачає Вашої уваги, вона може шукати способи залучити її: бажанням захворіти, витівками і, в тому числі, відмовою вчитися. В цьому випадку, звичайно, не варто застосовувати покарань. Оточіть дитину увагою, турботою.

Цікаво: який рюкзак вибрати першокласнику

Знайдіть час побути зі своєю дитиною наодинці, частіше розмовляйте з нею, спілкуйтеся на різні теми, а не тільки «Ну, так коли будемо робити уроки?». Відсуньте частину дорослих справ в сторону. Згадайте себе в її віці, посміхніться. Перенесіться думками в майбутнє: як дитина згадає вашу допомогу і ваші батьківські уроки потім, коли виросте? Як заставити дитину вчити уроки, просто частіше спілкуйтеся з вашою дитиною.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *