Робимо дитині клізму

Для початку давайте чітко усвідомити, коли і як зробити клізму дитині. Звичайно в голову першою приходить ситуація, коли у дитини закріп – вона не може самостійно сходити «по-великому». Зверніть увагу, що у дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні, випорожнення може бути до 1 разу на тиждень – через добре засвоєння материнського молока. Так що якщо малюка ніщо не турбує, випорожнення кашкоподібні – відчепіться від здорової дитини!Як зробити дитині клізму

При закріпах в більш старшому віці в першу чергу треба змінити харчування, якщо ж це не допомагає – треба звертатися до лікаря. Але про все це ми поговоримо іншим разом.

Якщо все-таки закріп розвинувся, то клізма – швидкий і ефективний спосіб вирішити проблему. Крім того, за допомогою клізми можна ввести деякі ліки, тим самим знизити температуру у дитини. Тому батьки повинні знати як зробити клізму дитині. Це зовсім не так складно, як здається.

Ще трохи теорії: клізми бувають: очисні – для очищення кишковика при закріпах, інтоксикації, перед постановкою лікарської клізми (використовується для введення в кишковик різних ліків, масел, відварів трав),сифонні – ці ставить медперсонал, оскільки процедура досить складна.

Читати ще: хрещення дитини, що потрібно знати

Малюкам клізму роблять гумовою грушею

У дітей перших місяців життя використовують балончик № 2 (50 мл), з 3 до 11 місяців – № 2,5 (100 мл), від року до 3 років – № 4 (170 мл). Груші з гумовими накінечниками (спринцівки) менш травматичні і завдають менше болю при введенні, тому їх добре використовувати у грудних дітей. Але через те, що накінечник гнучкий, його дуже важко ввести активному  пацієнту, який стискає сідниці і анальний сфінктер.

дитяча клізма

У таких випадках доводиться використовувати грушу з пластмасовим накінечником. Він зручний ще й тим, що його легко від’єднати від груші і обробити. Дітям старше трьох років клізму роблять за допомогою кружки Есмарха, що представляє собою скляну, фаянсовий або металевий кухоль ємністю 1-3 літра, до якої приєднана гнучка гумова відвідна трубка завдовжки до 2 метрів, що закінчується пластмасовим накінечником.

Перевірте, щоб на накінечнику не було задирок

Накінечник клізми і шкіра навколо анального отвору (найближча до спини «дірочка») змащуються вазеліном або дитячим кремом. Вода для очисної клізми повинна бути приблизно кімнатної температури. Занадто тепла – всмоктується швидко, не надавши ефекту, а надто холодна може викликати хворобливі спазми кишечника.
Перед початком процедури обов’язково проконтролюйте температуру води.

Цікаво: дитина п’є багато рідини

Заспокойте дитину

Щоб поставити клізму, дитину треба покласти на лівий бік або спину. Дитина може чинити опір – тому кладіть її на будь-який бік, намагайтеся  щоб нижня нога була випрямлена, а верхню зігніть і притягніть  до живота. Врахуйте, що вам ще доведеться її якось притримувати. Якщо є помічник – нехай це робить він.

дитяча клізма-1

Так, не забудьте підкласти клейонку! Тепер обережно введіть в анальний отвір накінечник клізми (обмежувач на пластмасовому накінечнику злегка не доходить до ануса – приблизно на 1 см, а накінечник спринцівки вводиться до початку розширення) і плавно, не поспішаючи, введіть воду в кишковик. Немовлятам зазвичай вводять 50-100 мл, 1-5-річним дітям – 150-300 мл, 6-4-річним – 300-700 мл води. Якщо ви використовуєте кухоль Есмарха, то врахуйте, що він повинен бути вище рівня ануса, і чим вище ви його підіймете, тим сильніше буде текти вода в кишковик.

Цікаво: як заставити дитину вчити уроки

Не робіть різких і сильних рухів, вводячи воду в кишковик

Обережно витягніть накінечник. Груша при цьому повинна залишитися стисненою! Стисніть сідниці рукою. Бажано потримати хвилин 5. Не виходить? Намагайтеся, ну, хоча б пару хвилин.
Після закінчення процедури ретельно промийте і продезінфікуйте грушу і накінечник.
Для лікарських клізм зазвичай використовується менший об’єм рідини, а сама рідина (масло теж відноситься) повинна бути теплою (приблизно температури тіла).
Ось і все, тепер ви знаєте як зробити клізму дитині.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *