Як вибрати дитяче автокрісло?

Ви – уважний і акуратний водій і впевнений в тому, що прекрасно керуєте автомобілем. А можете ви це сказати також і про інших водіїв на дорозі? А про пішоходів, які несподівано можуть вискочити на дорогу? А чи будете ви сперечатися з законами фізики, які свідчать, що при різкому гальмуванні автомобіля, що рухається навіть з відносно невисокою швидкістю, наприклад, близько 50 км / год, вага дитини збільшується приблизно в 30 разів? Чи зможе мама, що сидить ззаду з дитиною на руках, утримати її при різкому гальмуванні або зіткненні?Як вибрати дитяче автокрісло-1

Якщо ви хоч на одне питання не змогли дати ствердної відповіді, значить, ви вже задумалися про безпеку своєї дитини і для її забезпечення повинні зробити все залежне, а точніше правильно вибрати автокрісло. Ваша акуратність і уважність на дорозі як водія, а також автокрісло для дитини – ось те, що ви можете зробити для збереження життя і здоров’я свого малюка під час його поїздки на автомобілі.

Цікаво: дитина і комп’ютер за і проти

Що ж таке автокрісло для дитини?

Спеціально утримуючий пристрій для дітей, яке в побуті називають автокріслом, те ж саме сидіння, що і у водія, тільки система безпеки підібрана під вагу, ріст і вік дитини. Всі дитячі крісла діляться на кілька груп, кожна з яких відповідає певному віку, а головне, вагу малюка:

Група Вага, кг Вік
0 до 10 до 9 міс.
0+ до 13 до 1,5 років
1 9 – 18 9 міс. – 4,5 років
2 15 – 25 3 – 7 років
3 22 – 36 6 – 12 років

Зрозуміло, автокрісло треба вибирати, перш за все, з огляду на вагу дитини. Якщо є можливість, то, купуючи крісло, візьміть малюка з собою. Попросіть працівника магазину приміряти крісло, встановити його в автомобіль, посадити дитину в крісло і зафіксувати її ременями безпеки. При примірці зверніть увагу на наступне:

  • дитина повинна сидіти в кріслі щільно, не теліпаючись, інакше вона просто вилетить з нього;
  • подушка сидіння повинна бути такої довжини, щоб малюк сидів в ньому в нормальному положенні, зігнувши ноги вниз, вони не повинні стирчати вперед. Це незручно і небезпечно;
  • довжина ременів повинна бути достатньою для фіксації дитини, ремені не повинні її затискати, але і не повинні провисати;
  • фіксатори повинні працювати справно;
  • висота підголівника повинна регулюватися;
  • бічна підтримка повинна бути досить розвинена;
  • спинка крісла має регулювання кута нахилу (малюк в дорозі може заснути, і значить необхідне положення «сну», в якому дитині буде зручно).Як вибрати дитяче автокрісло

Правила установки дитячого автокрісла

Крісло встановлюють посередині заднього сидіння. Експериментально доведено, що це найбезпечніше місце. Крісло для дитини фіксується або звичним способом, або спиною до водія. Положення «спиною» пов’язане з тим, що вестибулярний апарат малюка розвинений не так, як у дорослого. Такий стан дозволяє маленькому організму легше пристосуватися до поїздки в автомобілі.

Цікаво: як вибрати матрац для дитини

І головне – вага голови малюка, в порівнянні з вагою його тіла, ще невелика. І при різкому гальмуванні розташування крісла «спиною» виконує ту ж функцію, що і підголівник у водія – захист шийного відділу хребта.

Таким чином встановлюються крісла 0 + групи. Існує ще і бічне розташування дитячого автокрісла. Так у своєму розпорядженні крісла 0-ї групи. Вони схожі на верхню частину звичайної дитячої коляски, яку кріплять на задньому сидінні спеціальними ременями. Таке пристосування називають іноді перенесенням. Можна посадити малюка вдома в таке крісло, зафіксувати ременями і донести до машини. Всі інші дитячі крісла встановлюються традиційно, як і звичайні сидіння в автомобілі.

Дитячі автокрісла 0-ї групи в побуті називають ляльками, а крісла 3-ї групи найчастіше називають бустерами. Таке крісло не має спинки, але він має спеціальну форму, що підводить дитину до рівня ременів безпеки, якими оснащений автомобіль. Переваги такого крісла в тому, що воно не обмежує рухів малюка, і є можливість використовувати кілька бустерів на задньому сидінні автомобіля. Мінус такого крісла в тому, що крісло-бустер не здатне захистити дитину під час удару збоку.Як вибрати дитяче автокрісло-2

Багато батьків, прагнучи заощадити, купують крісло на виріст. Цей варіант допустимий, але якщо тільки вони поєднують в собі характеристики сусідніх груп.

Наприклад, 1 групи і 2-й, 2 і 3-й і т. Д. Також існують крісла, що дозволяють перевозити в машині дитину від 2 до 12 років. Виробники запевняють, що безпека малюка від такої варіативності віку не страждає. Купуючи таке крісло, необхідно ретельно переконатися в тому, що його можливості і характеристики забезпечать вашій дитині безпеку. І все-таки якщо ми хочемо бути впевненими в безпеці дитини, прагнути до універсальності нерозумно.

Цікаво: як правильно вибрати взуття для дитини

Не варто купувати крісла, що були у вжитку раніше. Особливо у незнайомих людей. Каркас крісла може мати пошкодження, які неможливо помітити. І пам’ятайте, що ви купуєте автокрісло для безпеки своєї дитини. Значить, поставитися до вибору цього необхідного предмета безпеки треба відповідально.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *